Široki nakon prave drame izbacio Sarajevo u Kupu BiH

Nogometaši Širokog u vrlo burnoj i neizvjesnoj utakmici punoj preokreta izbacili su Sarajevo u osmini finala nakon prave drame i uz pobjedu od 3:2.

Trener domaćih Toni Karačić zbog ozljeda nekih igrača prislno je morao izvršiti neke promjene u odnosu na prvi sastav na utakmici protiv Zrinjskog. U kadar se nakon suspenzije zbog kartona vratio Toni Jović i zauzeo svoje mjesto na desnom krilu. No zbog ozljede Karačić u ovoj utakmici nije mogao računati na Matea Marića i Josipa Kvesića pa su umjesto njih u prvih 11 uskočili Josip Barišić i Bože Vukoja.

Široki je od početka s visokim presingom pritisuno gostujuću obranu i u prvih 15 minuta imao je nekoliko dobrih situacija.

Enin je u drugoj minuti precizno šutirao, ali nedovoljno snažno da svlada sigurnog vratara Kovačevića. Minutu kasnije dvojbena situacija u kaznenom prostoru Sarajeva. Nakon starta braniča Sarajeva na Božu Vukoju domaći su tražili jedanesterac, ali se sudac Mujić nije oglasio.

U 7. minuti Vukoja je snažno šutirao po sredini gola Sarajeva, ali vratar gostiju uz velike poteškoće zaustavlja njegov udarac.

Bože Vukoja je odigrao vrlo dobru utakmicu

U 14. minuti došlo je do kraćeg prekida utakmice jer je na stadionu Pecara došlo do kratkog nestanka struje, ali utakmice se brzo nastavila. Koju minutu kasnije na stadion su ušli i navijači Sarajeva Horde zla.

U 20. minuti fantastična prigoda za Široki. S vrha šesnaesterca ponovno snažno šutira danas odlični Vukoja, ali njegov udarac odsjeda na gredi gola Sarajeva što je još više podignulo atmosferu na Pecari. Bila je to prava bomba koja se ne viđa često na bh. terenima.

Četiri minute kasnije Sarajevo je na drugoj strani zaprijetilo preko Đokanovića, ali Miškić sigurno hvata njegov udarac.

Zbog ozljede Hrkaća koji je bio upitan uoči početka utakmice, Široki je morao napraviti prislinu zamjenu. U igru je u 26. minuti ušao mladi Ilija Mašić.

Hrkać, koji je bio upitan i prije početka utakmice, morao je zbog ozljede ranije izaći iz igre

U 30. minuti Širokobriježani dolaze u vodstvo.

Nakon prekšraja Handžića na Matiću na rubu šesnaesterca s desne strane, slobodni udarac izveo je Toni Jović. Na njegov ubačaj odlično skače Matić i šutira glavom, ali njegov udarac Kovačević brani, ali na odbijenu loptu natrčava Dino Ćorić koji je zakucava u Kovačevićevu mrežu za veliko slavlje na tribinama Pecare.

Nakon toga Sarajevo malo dolazi do daha i u 37. minuti dolazi gotovo iz ničega do izjednačenja.

Šabanović je pokušao uputiti ubačaj u šesnaesterac, ali lopta mu bježi preko noge, vara vratara Miškića i odlazi u njegov suprotan kut za veliko slavlje gostiju.

Gosti su potom pritisnuli Širokobriježane i stvorili dobre prigode preko Hebibovića, ali vratar Miškić je u tim situacijama puno bolje reagirao.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1.  Domaći navijači Škripari nakon što nisu u prvih 45 minuta navijali, u nastavku susreta su zauzeli svoja mjesta na tribinama i glasno podržavali svoju momčad do kraja susreta.

Igralo se na Pecari za svaku loptu

Na otvaranju drugog dijela Široki je imao solidnu prigodu preko Bagarića u 48. minuti, ali njegov udarac pogađa vanjsku mrežu gola Sarajeva. S druge strane zaprijetio je Handžić, ali Miškić brani.

U 57. minuti fantastična prigoda za Široki. Enin je ubacio, a odlično je utrčao Jović, prevario obranu Sarajeva, primio je na prsa i onda vrlo loše šutirao preko gola.

Kako je Jović promašio gotovo nemoguće na drugoj strani uslijedila je kazna samo dvije minute kasnije. Vratar Miškić je zakasnio s istrčavanjem pred nadolazećeg Anela Hebibovića koji lagano posprema loptu u mrežu Širokobriježana i Sarajevo je povelo na Pecari. Atmosfera se tada malo naelektrizirala na tribinama jer su gostujući igrači slavili pogodak ispred kaveza Škripara, ali brzo se sve smirilo.

Širokobriježni nakon toga neko vrijeme nisu ozbiljnije uspijevali zaprijetiti gostima, nedostajalo je povezanosti u njihovim redovima. Sarajevo je imalo dobar kontranapad u 71. minuti, ali Hebibović je ovaj put neprecizan. Tri minute kasnije velika prigoda za domaće. Bagarić je izašao sam pred Kovačevića koji brani njegov udarac, a na odbijenu loptu natrčava Ćorić, ali njegov udarac je izblokiran.

Bomba Ivana Enina donijela veliku pobjedu Širokobriježanima

U 75. minuti Široki stiže do izjednačenja. Nakon udarca iz kuta nastala je prava gužva u kaznenom prostoru gostiju. Nakon nekoliko odbijanaca lopta dolazi do Dominika Kovačića koji je preciznim udarcem šalje u gornji lijevi kut vratara Kovačevića.

Još dok je trajalo slavlje domaćih, došlo je do nekih prepirki navijača sa sjeverne tribine i igrača Sarajeva Anela Hebibovića. Sa sjevara je doletjelo nekoliko predmeta i jedan od njih je pogodio Hebibovića u glavu. Nakon toga sudac Mujić je povukao igrače u svlačionicu i na Pecari je prekid trajao preko 20 minuta.

Sa sjeverne tribine su doletjeli neki predmeti, nakon čega je utakmica bila prekinuta preko 20 minuta

Nakon što su se igrači vratili na teren, odmah je uslijedilo veliko uzbuđenje. Vukoja je odlično povukao polukontru, sjajno proslijedio loptu prema samom Joviću na lijevoj strani koji pronalazi Franjića u petercu. Franjić nakon toga vraća povratnu loptu prema Ivaninu Eninu koji u punom trkom dolazi i upućuje pravu bombu prema Kovačeviću.

Lopta je odsjela u gornje lijeve rašlje vratara Kovačevića i Široki je ponovno poveo. Atmosfera je na Pecari dovedena do usijanja.

Sarajevo nakon toga radi veliki pritisak, ali ne uspijevaju ozblijnije zaprijetiti domaćima.

Karačić: Pun sam emocija, pobjeda je zaslužena; Musemić: Puno je faktora utjecalo na naš poraz

U 85. minuti je do kraja zaiskrilo na terenu i došlo je do naguravanja većeg broja igrača. Glavni akteri bili su Petar Franjić i Dušan Hodžić. Nakon smirivanja stiuacije sudac Mujić dodijelio je crveni karton Franjiću i žuti karton Hodžiću.

Sarajevo nije uspjelo iskoristiti veliki pritisak i Široki je sačuvao prednost te tako izborio vrlo važnu pobjedu za prolazak u četvrtfinale Kupa BiH.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Cipetić, Matić,  Kovačić, Barišić (od 75. Franjić), Enin, Hrkać (od 26. Mašić), B. Vukoja, Ćorić (od 90. Z. Vukoja), Jović, Bagarić

SARAJEVO: Kovačević, Hodžić, Šabanović (od 52. Tatar), Šerbečić, Lazić, Đokanović, Hebibović, Gavrić, Velkoski, Milanović, Handžić

Tko je bio najbolji, a tko je podbacio od igrača Širokog Brijega u utakmici protiv Sarajeva

Pogledajte očekivanja navijača Širokog Brijega uoči utakmice sa Sarajevom

Veliko slavlje: Miro Kraljević upao u svlačionicu Širokog i igračima obećao “dati sve”