Široki nakon četiri godine poražen na Grbavici

Nogometaši Širokog poraženi su na gostovanju kod Željezničara 0:1 u posljednjoj utakmici u ovoj godini.

Najveći neprijatelj i jednoj i drugoj momčadi bio je natopljeni teren koji je otežavao igru.

Prvi je ozbiljnije zaprijetio Široki u 20. minuti preko Ikića čiji snažan udarac s 20 metara odlazi preko gola. Samo dvije minute kasnije, Željezničar propušta veliku priliku.

Sudac Ermin Sivac dosudio je prekršaj Medića nad Subašićem u gostujućem kaznenom prostoru i pokazao na bijelu točku. Zec je preuzeo odgovornost, ali njegov udarac odlazi daleko pored stative.

Lukić je u 27. minuti prošao po lijevoj strani i odigrao povratnu loptu na pet metara za Vukoju koji je bio neprecizan.

Nakon toga su krenuli napadi domaćina. Prvo je zaprijetio Mekić, a Miškić sjajnom intervencijom loptu odbija u stativu. Potom se Mujezinović serijom driblinga oslobodio svojih čuvara i šutirao s vrha kaznenog prostora, a golman Širokog brani njegov udarac.

Pritisak Željezničara isplatio se u 38. minuti kada je Subašić s 18 metara uputio udarac koji nije bio jak, ali je uhvatio Miškića na krivoj nozi i lopta ulazi u mrežu. S vodstvom domaćina otišlo se i na predah.

U 57. minuti poigravao se golman domaćih Bender, Blagaić mu je oduzeo loptu, ali nije uspio kazniti grešku čuvara mreže Željezničara. Dobru priliku pet minuta kasnije imao je Mujan koji je dobio loptu na lijevu stranu i namjestio se na šut, ali je on izblokiran i Široki je u toj akciji dobio samo korner.

Veliku priliku za povećanje vodstva Željezničar je imao u 71. minuti kada je nakon ubačaja iz kornera glavom šutirao Drina čiji je udarac na gol crti zaustavio Brekalo. Četiri minute kasnije, Mekić je izašao sam pred Miškića, ali je šutirao pored gola.

Do kraja utakmice više nije bilo većih uzbuđenja i Željezničar dolazi do tri boda. Ovo je prvi poraz Širokog na Grbavici nakon četiri godine.

Ivanković nakon poraza od Željezničara: Puno igrača želi otići

FK Željezničar: Bender, Malić, Kosorić, Drina, Blažević, Crnčević, Subašić (od 60. minute Hrelja), Mujezinović, Mekić (od 76. minute Hajdarević), Beća, Zec (od 68. minute Gasal).

NK Široki Brijeg: Miškić, Obšivač, Musa, Čuljak (od 71. minute Brekalo), Medić (od 46. minute Blagaić), Jurić, Ćavar (od 89. minute Mašić), Vukoja, Mujan, Ikić ( od 78. minute Llanos), Lukić.

U drugoj nedjeljnoj utakmici, Tuzla City je na Tušnju odigrala neriješeno protiv Radnika (2:2).