Široki nadigrao Krupu i slavio golovima Čabraje i Marića

Momčad NK Široki Brijeg u 13. kolu Premijer lige BiH došla je do pete prvenstvene pobjede nadigravši s 2:0 FK Krupa na Pecari.

Domaćini su bolje otvorili susret i bolje stajali na terenu tijekom cijeloga prvog poluvremena. U prvih 10 minuta obje momčadi imale su po jednu šansu, ali su mreže mirovale.

Momčad s Pecare šanse je kreirala uglavnom preko bokova, ali ubačaji Dine Ćorića i Eliomara ipak nisu dovodili do promjene rezultata, kao ni dodavanja i akcije koje su kreirali Stipo Marković i Dejan Čabraja.

Krupa je ozbiljnije zaprijetila u 43. minuti, ali je vratar Plavo-bijelih bio siguran. Raspoloženi Eliomar je brzo uzvratio na drugoj strani potegavši s 20-ak metara, ali je njegov udarac otišao iznad gola.

Krizu realizacije Goce Sedloski na poluvremenu je pokušao promijeniti dvjema izmjenama. Teren su napustili Mario Babić i Marin Popović, a u igru su ušli Stipe Jurić i Mateo Marić.

Široki je prvi ozbiljnije zaprijetio i u drugom poluvremenu, kada je u 49. minuti ponovno tukao Eliomar, ali je još jednom nedostajalo preciznosti. Krupa je šest minuta kasnije imala odličnu priliku kada je napadač gostiju išao sam na Bilobrka, ali je lopta bila neprecizna.

Momčad Goce Sedloskog do vodstva je došla s bijele točke u 66. minuti. Nakon oštroga starta na Dini Ćoriću, sudac Irfan Peljto svirao je najstrožu kaznu, a Dejan Čabraja vratara gostiju poslao je u suprotnu stranu.

Gosti su nakon primljenog pogotka pali u igri i domaćini su u potpunosti preuzeli inicijativu, što se isplatilo osam minuta kasnije, kada je Mateo Marić nakon asistencije Stipe Jurića loptu  uz vratnicu poslao u mrežu gostiju.

Nakon drugog pogotka, Plavo-bijeli su polako počeli zatvarati utakmicu. U 82. minuti uspjeli su još jednom opasno zaprijetiti, u 90. minuti snažno je još jednom tukao Eliomar, ali je utakmica ipak završila s dva gola u mreži gostiju.

Širokobriježani su ovom pobjedom i 21 bodom zadržali priključak uz vodeći trojac. Nakon reprezentativne pauze, u 14. kolu 21. listopada idu u goste Čeliku.

NK Široki Brijeg – FK Krupa: 2:0

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Ćorić, Perković, Barišić, Marković, Matić, Babić, Čabraja, Eliomar, Bagarić, Popović. Trener: Goce Sedloski.

FK KRUPA: Marković, Karišik, Makitan, Lukić, Puzigaća, Nikodijević, Savić, Nikolić, Handžić, Milanović, Crnov.