Široki nadigrao Irtysha, u 3. pretkolu dolazi Udinese!

Nogometaši Širokog Brijega su, nakon sedam uzastopnih utakmica bez pobjede u Europi, večeras pred oko 5000 gledatelja na svojoj Pecari u potpunosti nadigrali Irtysh i slavili pobjedu (2:0) Pobjedu kojom su anulirali zaostatak iz Pavlodara (2:3) i prošli u 3. Pretkolo Europske lige gdje će odmjeriti snage protiv talijanskog Udinesea.

Široki Brijeg i Irtysh su pružili vrlo zanimljivu utakmicu u kojoj se maksimalno radilo tijekom cijelih devedesetih minuta. Široki je nizao prilike kao na traci u drugom dijelu kad je u potpunosti nadigrao svoga protivnika koji je tek jednom ozbiljnije ugrozio vrata Luke Bilobrka.

Publika je bila na nogama već u 20. minuti kada je danas najbolji pojedinac utakmice Vedran Ješe majstorski iz slobodnjaka matirao gostujućeg vratara za 1:0. Nekoliko minuta kasnije pokušao je i Wagner. Nakon njega i Kordić je imao dvije ozbiljnije prilike, ali vrijedi spomenuti i vratnicu gostiju.

Širokobriježani su nastavili s pritiskom i u nastavku. Već u 48. minuti Krešimir Kordić je ponovno mogao matirati vratara gostiju, ali je njegov udarac zaustavljen. No, nisu se predavali. Iako su imali dostatan rezultat nastavili su s napadima na vrata gostiju. To im se isplatilo u 76. minuti kada je za 2:0 na odlično proigravanje Wagnera pogodio Jure Ivanković i izazvao oduševljenje gledališta na Pecari koju su pohodili i brojni navijači iz Hercegovine, Hrvatske, Bosne, ali i dijaspore. Do kraja utakmice Široki Je mogao i povećati prednost da su igrači bili malo prisebniji u ključnim trenutcima.

Nakon utakmice trener Musa je rekao: ”Dakako da sam sretan zbog prolaska dalje. Mislim da smo zaslužili pobjedu, ali je bilo iznimno teško, jer je protivnik dobar i u određenim trenucima vršio pritisak tako da smo se morali braniti. Međutim, bili smo pripremljeni na sve moguće opcije tako da smo dosta dobro neutralizirali njihove napade, a s druge strane bili opasni po njihov gol. Istina, opet realizacija nije bila na zavidnoj razini, ali nakon ovakve pobjede moram biti zadovoljan.Udinese je neka vrsta nagrade za naše igrače i za klub, jer velika je stvar igrati s jednim takvim protivnikom.”

Na kraju, Široki je apsolutno zaslužena svladao Kazahstance i plasirao se u treće pretkolo gdje će se sastati s Udineseom. Već sljedećeg tjedna, 1. kolovoza, Široki Brijeg je domaćin Udineseu. Delegat je pregledao stadion Pecara i ostao oduševljen urađenim poslom te će UEFA-i podnijeti izvještaj. Iz kluba su rekli da će tijekom petka objaviti službeno gdje će se igrati utakmica protiv Udinesea, na Pecari ili na Bilinom polju u Zenici. (Ivan Kraljević | ABCportal.info)