Široki na pogon braće Drežnjak do sedme pobjede u ABA 2 ligi

HKK Široki je u 12. kolu ABA 2 lige na Pecari pobijedio KK Helios Suns Domžale rezultatom 75:58.

Obje momčadi su utakmicu dočekale s istim omjerom od šest pobjeda i pet poraza.

U prvom dijelu sezone, Helios je pobijedio Široki 84:70, ali je Široki u utakmicu ušao kao blagi favorit zbog dobre forme i domaćeg parketa.

Široki je sjajno ušao u utakmicu. Igrači Hrvoja Vlašića su bili agresivni u obrani na što gosti iz Domžala nisu imali odgovor. Nakon četiri minute igre domaćin je vodio s 15:2 i Helios je bio primoran pozvati minutu odmora.

Dejan Jakara je uspio malo prodrmati svoje igrače koji su se do kraja četvrtine, prije svega zahvaljujući šutu za tri, uspjeli doći na prihvatljivih 26:21.

Domaćin je drugu četvrtinu otvorio sa skoro pet minuta igre bez ubačenog koša, što je iskoristio Helios koji se potpuno vratio u utakmicu. Momčadi su se do kraja prvog poluvremena izmjenjivale u vodstvu, a na predah se odlazi s rezultatom 41:37 u korist Širokog.

Helios se u drugoj četvrtini potpuno vratio u utakmicu

Iz svlačionice je na drugo poluvrijeme izašla momčad Širokog s početka utakmice. Fokus je bio na obrani kojom se došlo do nešto lakših poena i ubrzo se opet stvorila ugodna dvoznamenkasta prednost. Gosti nisu imali odgovor na raspoloženu braću Drežnjak pa je semafor na ulazu u posljednjih deset minuta pokazivao 63:48.

Široki je kontrolirao i posljednjih deset minuta. Gostima nisu dopuštali ni mrvicu nade u povratak te sa konačnih 75:58 stigao do sedme pobjede u ABA 2 ligi i nastavio borbu za doigravanje.

Široki je protiv Heliosa stigao do sedme pobjede u ABA 2 ligi

Najbolji u redovima domaćina bili su Dario s 19 i Mateo Drežnjak sa 15 poena, dok je goste predvodio Blaž Mahkovic sa 15 poena.

Široki će u sljedećem kolu na Pecari ugostiti ekipu Rogaške.