Široki na krilima sjajnog Wagnera slavio protiv Metalleghea

U posljednjem susretu osmog kola Premijer lige BiH igranom na Pecari nogometaši Širokog Brijega s 3:1 slavili su protiv Metalleghea iz Jajca.

Široki je dosta ofanzivno ušao u utakmicu te prvih deset minuta konstantno pritiskao vrata gostiju iz Jajca, no nisu uspjeli doći do rano. U 33. minuti Metalleghe je ostalo s igračem manje. Vukašin Benović, kao zadnji igrač obrane, srušio je Stefana Barića te mu je sudac Haris Kaljanac pokazao izravni crveni karton. ”Plavo-bijeli” do kraja poluvremena nisu uspjeli zatresti mrežu ”Kraljeva”.

Drugo poluvrijeme Široki je loše otvorio, a u jednom trenutku čuli su se i zvižduci gledatelja na Pecari.

No, u 60. minuti sve se promijenilo. Stipo Marković ubacio je s lijeve strane, a kapetan Wagner Santos Lago glavom matira vratara Nevresa Fejzića. Wagner je nakon postignutog pogotka s tribine dobio papir s brojem 114 aludirajući tako na njegov 114. pogodak u Premijer ligi. Gledatelji su gromoglasno čestitali kapetanu na pogotku, ali mu je ipak sudac Kaljanac pokazao žuti karton što je izazvalo salve zvižduka.

Četiri minute kasnije Wagner preciznim i silovitim udarcem s dvadesetak metara udvostručuje vodstvo Širokog. Bio je to Brazilčev 115. pogodak u Premijer ligi BiH.

U 71. minuti zaključili smo da je ovo Wagnerova večer. Sjajni Brazilac oslobodio se svog čuvara i na drugoj vratnici pronašao mladog Luku Menala kojem nije bio problem zakucati loptu u mrežu za uvjerljivih 3:0.

Tri minute kasnije Danijel Rašić smanjio je rezultat na 3:1.

U devetom kolu Široki Brijeg gostuje u Bijeljini kod Radnika, a Metalleghe dočekuje Slobodu.

Tablice vam donosi SofaScore – rezultati uživo

32 komentara

• Bravo momci ali mi smetaju komentari pojedinih na forumu balerine ajde boga ti daj malo podrske vagi zna sta mislimo o njemu on igra iskustvom i skoro bi otac mogao biti menalu markovicu corluki i loncaru dajte djeci podrsku oni se trude i dobro igraju sta samo kritikujete

• Tako je…Wagi ima 39 (za 3 mjeseca puni) a malci po 19 god.tako da triba to malo istrpit..eto ocete nasu dicu onda malo durajte…a za g.Wagnera zamolba: pripazi se, pomalo se doziraj i sta vec sve triba da potrajes jos koju sezonu jer bez tebe hmmmm..nek oproste momci druga liga nam ne gine..barem sa ovim kadrom

• Dobro vaga zabijo dva ima jos jedna zanimljivost metalurgu su ovaj vikend jos tri igraca zabila po dva gola juric .buhac i marusic

• Škripari su se ponovno dokazali u pravljenju štete na Pecari.Zašto pržite stolice,čemu ili komu su one krive…….

• jedan metalege i još s igračem manje i mučenje do 60 min? Šta li će sad reći oni mazlum karačić? pa ništa počešat će se po nosu i uhu i kazati Pa dobro tvrda utakmica gdje smo mi na neki način odigrali dobro neću reć dali 3 gola.hahaha jada i bijede. musa loše se igralo kod tebe ali bio si doktor trener za ovog karačića znao si bar rasporediti igrače i imao si neku taktiku dok ovi nema ništa sva sreća pa je vagner još tu

• jednu stvar moram na pecari pohvaliti, a to je posjećenost. Stvarno postajete jedna od vjernijih publika. Pozz iz Mostara

• Karačić bi s ekipom iz prošle sezone osvojio prvenstveno! Široki nema ekipu za ulazak među 6. Svaka čast Branko-dajes sve od sebe. Ekipa se fizički dize,ne dogadja se da igrači ne mogu trčati u 50-oj min,sto je bio slucaj u oba Musina ,mandata,. Treba istrpiti nase mlade igrace( Loncar je najveci potencijal zadnjih 10g,samo mu treba iskustva). Corluka zabrinjava- ne vjeruje u sebe nikako,noji se krenuti naprijed,nepravilno centrira(u svakom udarcu lopte nagne se nazad,doslovno pada na ledja). Waga svaka cast- uljepsao si nam nedjelju po tko zna koji put..

• Loše,loše loše Soldo odbranio 3 zicera kod 0-0 i što je najjadnije da Wagner u 39. godini nosi ekipu.

• Ajde vise postali ste dosadni sa takvim komentarima boga ti vise ako nemate sta pametno napisat ne pisite nista vam ne valja lose kad vise pljujete kad pobjede i jedna konstatacija odbrana vam uvijekkkk za sve kriva ako uspiju odbranit go slucajnost sreca sta vec samo nije borba znanje a napadaci ne zabiju 10 primljenih lopti onda je to samo losa sreca i gotovo ljudi moji 11 je igraca ako je jedan najbolji pa nek sam igra odtace nam para

• Prije svega čestitke igračima i stručnom stožeru Širokog.Pobjeda sasvim zaslužena,bilo je istina slabosti,jer ako su gosti igrali sa igračem manje i Široki je igrao sa 2 igrača manje,jer Krstanović i Baraban samo su statirali na travnjaku.Wagi je odlučio pobjednika i bio najbolji igrač utakmice,ali je prije postizanja prvog zgoditka bio zreo za zamjenu.Raduje sigurna igra Pandže međutim braniči ne djeluju nimalo sigurno.Mladi Lončar puno obećaje,potencijal,ali juče se puno igrao lopte,ali sve u svemu ekipa djeluje spremnije i odlučnije i nadati se da će biti još bolje.Širokom treba puna podrška i dobronamjerna kritika i nova uprava…..

• za barabana se ne mogu nikako složiti s tobom…
      za wagija se slažem…
      za pandžu se ne slažem…
      za lončara se slažem, dečko se igrao lopte i to je ono što mu želim cijelu karijeru. Lončara sam prvi put gledao u prijateljskoj sa mladosti i mogu reći da me oduševljava, ali malo ozbiljnosti će doći,tj.kad izgubi loptu na sredini mi primimo gol

• Ne treba razglabat tko je bio bolji sportske i vecernji su izabrali vaga baraban soldo markovic i u pravu su to je izbor znalaca a ne nas laika koji biramo nekog po rodackoj susjednoj ili prijateljskoj liniji slazem se za izabrane cestitke

• Pa ne bi se složio kako su Sportske i Večernji list izabrali tim kola, jer kako u ovom trenutku Širokom treba nova uprava,tako trebaju i objektivniji i neopterećeni novinari koji prate i rad i igre kluba.Portal Sport centar mislim da je bio daleko realniji i korektniji uvrštavanjem Wagija i Solde u tim kola što je za sve one koji su bili na stadionu nekako i najrealnije…..

• Cuo sam i ja da ce Loncar u Kazahstan..al ako ce ovakav talent otici za manje od 500 000€,pa ljudi moji ostavite se posla…ima i drugih zanimanja. Zvonu smo pustili za kikiriki,vrijeme je da se i zaradi nesto? Plazonic ne trazi loptu i tko ce mijenjati Loncara??? Sesar trci samo 45min.

• Za judu a sta boga ti fali barabanu i markovicu jesul asistirali jesu jesu igrali jesu ovo je opet po nekoj tamo liniji kazem da sportski novinari to ureduju a ne tetka strina dida baba i t d

• Istina je da je Marković asistirao za gol Wagiju,ali je još veća istina da je neopreznim vraćanjem lopte asistirao za dvije mrtve šanse u jednom napadu i samo Soldo i Bog su nas spasili neugodnosti,a što se tiče Barabana i on je imao jedno vrlo nezgodno vraćanje lopte I niz pogrešnih dodavanja suigračima,a inače desna strana napada uopće nije dobro funkcionirala on i Čorluka se uopće na snalaze na tim pozicijama,nastranu izuzetna borbenosst i požrtvovanost.

• Za judu prijatelju nisam rekao da nema greski ko radi i grijesi ima jos dosta prostora za napredovanje jedan primjer protiv mladosti kod njihovog prvog gola soldo uhvatio loptu nespretno je ispustio igrac njihov prihvatio dodao i gol u trenutku kad su nasi krenuli prema naprijed desava se lopta je okrugla u zaru borbe se desavaju i kazneni udarci zuti i crveni kartoni