Sablićev joker s klupe presudio derbi na Pecari

Sablićev joker s klupe Dražen Bagarić odlučio je derbi Širokoga Brijega i Sarajeva. Napadač “plavo-bijelih” u igru je ušao u 67., a taj jedini gol na utakmici zabio u 69. minuti i prometnuo se u junaka današnjega susreta. Nije to bila utakmica za pamćenje, ali domaćini su ipak više pokazali i na kraju zasluženo slavili učvrstivši treću poziciju prvenstvenoga poretka.

U prvih 45 minuta bila je to jedna jako negledljiva utakmica u kojoj su izostala prava događanja. Domaćin je očekivano imao veći posjed lopte, međutim nije bilo prave igre, pa ni prilika pred golom Bojana Pavlovića.

Širokobriježani su u 16. minuti izborili prvi udarac iz kuta, ali je Mustafić otklonio opasnost pred golom Sarajeva. Gosti su dvije minute kasnije imali jedan obećavajući napad, ali ipak bez prave završnice. Lončar je u 23. minuti u dva navrata pokušavao, međutim i to je bilo preslabo.

Zlomislić je u 38. minuti u odlučujućem trenutku izbacio ispred Mustafića loptu u korner. Dino Ćorić je u 43. minuti postao prvi igrač na derbiju s javnom opomenom, a u samoj završnici poluvremena i dvije najopasnije situacije na utakmici do toga trenutka. Prvo Sarićev pokušaj s nekih 15 metara iskosa završava preko gola, a nedugo nakon toga Halilović se našao u dobroj poziciji za ugrožavanje suparničkoga gola, ali se spetljao pa se na odmor otišlo bez golova.

Nastavak dvoboja na Pecari ipak je ponudio kudikamo bolji nogomet, a prvu veliku priliku imao je stoper domaćih Slavko Bralić koji je u 53. minuti glavom s nekih 6-7 metara šutirao, a Pavlović izvrsnom obranom zaustavio njegov udarac.

Goran Sablić je pokušao dvostrukom zamjenom u 67. minuti kada su Barabana i Peku zamijenili Ćorluka i BagarićI to je bio pun pogodak, jer su domaćini samo dvije minute kasnije poveli, a upravo je Bagarić zabio svoj službeni prvijenac u širokobriješkome dresu najbolje se snašavši u gužvi nastaloj nakon ubačaja iz jednoga prekida. Bio je to ujedno njegov prvi kontakt s loptom na utakmici.

Realno govoreći, zgoditak je poprilično sumnjiv s obzirom na položaj u kojem se nalazio strijelac Bagarić nakon što je povratnu loptu Josipa Ćorića s druge vratnice pospremio u suparničku mrežu.

Pokušao je i gostujući strateg Husref Musemić osvježenjima u svojoj momčadi kroz završnih 20-tak minuta doći do eventualnog izjednačenja, ali su se domaćini znalački branili, na kraju i obranili, te tri velika boda osvojili.

Štoviše, domaćini su još par puta zaprijetili kroz kontre, pa je u 88. minuti Kožul bio blizu gola, ali je Pavlović ipak zaustavio njegov pokušaj.

Goran Sablić: Nisu nam stvorili nijednu pravu priliku!

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Sudac: Zoran Grbić (Prijedor). Utakmica 1. kola Lige za prvaka: Široki Brijeg – Sarajevo 1:0 (0:0). Strijelac: 1:0 Bagarić (69).

NK ŠIROKI BRIJEG: Bandić – D. Ćorić, Barišić, Bralić, Kvesić, Begonja, Lončar, Zlomislić, J. Ćorić (od 80. Kožul), Baraban (od 67. Bagarić), Peko (od 67. Ćorluka). Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

FK SARAJEVO: Pavlović – Hodžić, Šofranac, Stanojević (od 77. Rahmanović), Mujakić, Crepulja (od 70. Kuzmanović), Bekić, Sarić, Mustafić, Halilović, Velkoski (od 84. Husejinović). Šef stručnog stožera: Husref Musemić.