Široki “izgorio” u velikoj želji, Igokea slavila na Pecari

Igokea je opravdala ulogu favorita i očekivano slavila gostujuću pobjedu protiv Širokoga 80:73 (20:22, 19:20, 19:11, 22:20) u utakmici 6. kola Lige za prvaka, samim time povećala svoje izglede u borbi za startnu jedinicu pred doigravanje, a Širokobriježane još više udaljila od Play-offa.

Odavno već na Pecari nije odigrana utakmica s toliko rezultatskih izmjena što će samo po sebi reći koliko je utakmica u tom segmentu bila zanimljiva.

Domaćin je utakmicu otvorio vodstvom 11:5 nakon uvodne četiri minute i održavao minimalnu prednost do zadnje minute prve četvrtine kada su gosti po prvi put poveli poenima Nikole Jevtovića 20:19, no uslijedila je trica Daria Drežnjaka za vodstvo domaćih 22:20 nakon uvodnih deset minuta susreta.

Kod rezultata 24:24 Široki ostvaruje seriju 8:0 i stiže do pristojnih 32:24, a malo kasnije i najuvjerljivijeg svog vodstva 35:26. Igokea se ipak ponovno budi, sustiže taj zaostatak i tricom Artisa koncem četvrtine, baš kao ni koncem one prve stiže do minimalnog vodstva 39:38, ali domaćin i ovaj put odmah sve to okreće i na poluvrijeme odlazi s prednošću 42:39.

Čim je krenuo nastavak dvoboja aktualni bh prvak postiže četiri poena za novu njihovu prednost 43:42. Dvije momčadi se u nastavku utakmice izmjenjuju u vodstvu, ali gosti pri vodstvu Jusupove momčadi 53:51 rade seriju 7:0 i u završnu dionicu unose pet poena viška (58:53).

Široki bolje otvara posljednju četvrtinu i približava se na minimalnih 57:58, no ovaj puta nema novog preokreta, jer gosti polako stižu do vodstva 68:61 na šest minuta do kraja utakmice. Široki se u par navrata približava na 2-3 poena zaostatka, ali nikako da uhvati potpun rezultatski priključak i na kraju gosti ipak rutinski susret privode kraju slaveći pobjedu 80:73.

Prvo ime u redovima Širokoga bio je T.J. Cromer s 27 poena i 7 skokova, dok je Martin Junaković dodao 15 poena. Igokeu su predvodili Vuk Radivojević s učinkom od 20 poena, 4 skoka i 4 asistencije, te Nikola Jevtović s 13 poena, 9 skokova i 4 asistencije.

Mostar: Zrinjski se uvjerljivo revanširao Kaknju i upisao četvrtu pobjedu