Široki ispustio 18 razlike u Zenici te nakon produžetka poražen od Čelika

Košarkaši Širokog upisali su novi poraz u prvenstvu BiH. S konačnih 99:94 u Zenici bolji su bili košarkaši Čelika.

Izabranici Damira Vujanovića imat će zasigurno za čime žaliti jer su sredinom treće dionice imali vodstvo od čak 18 razlike.

Domaći su ipak bolje otvorili utakmicu, tijekom prve četvrtinu stalno su vodili s nekoliko koševa razlike, da bi pred kraj prvog dijela Široki stigao do izjednačenja 19:19.

U drugoj četvrtini, Širokobriježani su zaigrali puno bolje, uz dobre dionice Davisa i Buljevića te su na poluvrijeme otišli s prednošću od 37:51.

Početak treće četvrtine također je prošao u znaku dobre igre Širokog koji se košem Buljevića popeo na plus 18 (37:55), ali kako je vrijeme dalje odmicalo igra gostiju počinje padati. Nova neobjašnjiva “crna rupa” dovela je Širokobriježane u nezavidan položaj ugrožavanja već dobivene utakmice.

Zeničani su do kraja treće dionice otopili prednost gostiju na samo plus šest (68:74).

Široki je u posljednjoj četvrtini održavao vodstvo sve do same završnice utakmice. Samo minutu prije kraja imali su prednost od pet razlike. Onda Dedić tricom smanjuje na samo dva razlike, Davis potom promašuje jedno slobodno bacanje, a drugo pogađa, jednako kao i na drugoj strani Božović. Ipak na njegov promašaj Curevac je napravio skok u napadu, a 40 sekundi prije kraja Delalić je pogodio za izjednačenje 89:89.

Široki je imao napad za pobjedu, ali Davis nije pogodio šut za dva poena i otišlo se u produžetak.

Dodatna dionica igre protekla je u znaku velike nervoze s obje strane, iako je Široki do 1:54 do kraja imao vodstvo (93:94). U tom trenutku domaći su preko Gavrića poveli, a isti igrač je postigao još četiri koša te odveo domaće do važne pobjede, a gosti u posljednje tri i pol minute produžetka nisu postigli nijedan koš.

Široki je s ovim porazom i dalje vodeći na ljestvici, premda je bodovno izjednačen sa Zeničanima, a također ove dvije ekipe prate Spars i Zrinjski, koji imaju i dvije utakmice manje.

Najbolji u redovima Širokog bili su Buljević sa 19, Zubac 17 i Mandić sa 14 koševa. Kod domaćih sjajnu utakmicu odigrao je Božović s 21 košem, a pridružili su mu se Dedić s 18 te Delalić s 15 koševa.