Široki gladan igre i pobjeda: Visoka pobjeda protiv Čapljine

Nogometaši Širokog Brijega s visokih 6:0 porazili su federalnog prvoligaša HNK Čapljinu u drugoj pripremnoj utakmici za predstojeću sezonu.

Nakon dosta neuvjerljive igre protiv Posušja u prvoj pripremnoj utakmici na Pecari, Širokobriježani su ovaj put u Klupskom kampu Musa-Karačić pokazali snagu protiv Čapljinaca.

Svih šest pogodaka palo je u prvom poluvremenu kad je igrala većina igrača iz udarnog sastava.

Već u drugoj minuti nakon gužve u šesnaestercu gostiju najbolje se snalazi povratnik na teren Toni Jović koji je glavom zakucao loptu u mrežu za 1:0. A loptu je iz udarca iz kuta ubacio Pervan.

Na 2:0 u 19. minuti s vrlo preciznim udarcem, povisio je danas odlični, Marko Pervan nakon sjajne akcije domaćih i povratne lopte Ćorića.

Povratak na teren Toni Jović obilježio je s jednim pogotkom

Samo tri minute kasnije već je bilo 3:0. Nakon odličnog proboja po lijevoj strani, Brekalo upućuje savršen ubačaj na drugu vratnicu gdje skače Dino Ćorić i zakucava za povećanje vodstva domaćih.

Golijada domaćih nastavila se u 27. minuti, a opet su glavni akteri bili Ćorić i Pervan. Veznjak Širokog je asistirao, a Ćorić postigao svoj drugi pogodak.

Mladi Filip Brekalo mogao bi biti vrlo važna uzdanica Širokog u budućnosti

Samo dvije minute kasnije pala je i “petica” u mreži Čapljinaca. Ovaj put je Ćorić asistent, a sjajno je pogodio napadač domaćih Stipe Jurić.

Sjajnu igru u prvom poluvremenu, domaći su okrunili još jednim pogotkom u 39. minuti. Pervan je upisao svoju treću asistenciju, a u strijelce se upisao mladi Luka Knežević.

U drugom poluvremenu, uvelike su se izmjenile postave obje momčadi, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

𝗡𝗞 Š𝗶𝗿𝗼𝗸𝗶 𝗕𝗿𝗶𝗷𝗲𝗴: Zlomislić (od 46. Miškić), Cipetić (od 46. Medić; od 78. Tankuljić), Obšivač (od 46. M. Jurić), Radeljić (od 46. Oršolić), Brekalo (od 46. Čuljak), Stanić (od 46. Mašić; od 78. Grgić) ), Marić (od 46. Begić), Pervan (od 46. Vukoja), Ćorić (od 46. Marušić; od 78. Ikić), Jović (od 31. Knežević; od 66. Bešlić), S. Jurić (od 46. Jurilj)

𝗛𝗡𝗞 Č𝗮𝗽𝗹𝗷𝗶𝗻𝗮: Rahimić, Dermanović, Novaković, Jazvin, Brkić, Novaković, Zubac, Balavac, Agović, Albijanić, Hadžikadrić, Bondža (još su igrali: A. Ćosić, Marić, R. Ćosić, Nikić, Obradović, Katavić, Kajtazi, Škrba, Panjeta, Alikadić, Buntić, Blažević)