Široki dominirao 60 minuta pa pao, ali na kraju upisao važnu pobjedu protiv Krupe

Nogometaši Širokog Brijega vezali su i treću pobjedu zaredom. Nakon Mladosti u prvenstvu, GOŠK-a u Kupu, ovaj put su na Pecari u sklopu 10. kola m:tel Premijer lige bili bolji od momčadi Krupe s rezultatom 1:0.

Gosti iz Krupe na Vrbasu su nešto bolje otvorili utakmicu, imali su jednu dobru situaciju pred Zlomslićem preko Mandića u 10. minuti a opećenito su imali su više loptu u nogama.

Ipak, Široki u 14. minuti dolazi u vodstvo nakon jedne akcije koja nije izgledala kao nešto što bi moglo iznjedriti nešto veliko. Stanić je dodao za Jovića na lijevom boku, koji se oslobodio čuvara, uputio oštru loptu na peterac, a na pravom mjestu se našao se kapetan domaćih Dino Ćorić i skrenuo loptu u mrežu Kolaka za 1:0 domaćih.

Široki je nakon toga potpuno zagospodario terenom, a do kraja poluvremena dva puta je pogodio prečku preko Jovića i Vukoje, a gosti su mogli osim sreći zahvaliti i vrataru Kolaku koji je branio nemoguće i sačuvao ih od katastrofalnog rezultata u prvom poluvremenu.

Kod Širokog je s druge strane je sjajno funkcionirala osovina po krilima Ćorić-Jović, a iz obrane su se odlično ubacivali Čuljak i Cipetić.

Dino Ćorić je donio novu važnu pobjedu Širokom

I prvih 15 minuta nastavka u potpunosti je pripalo Širokom. U 51. minuti u sjajnoj prigodi se našao Ćorić, ali njegov udarac je otišao uz samu vratnicu Kolaka. Široki je bio bolji sve do 60. minute, nakon čega su se gosti u potpunosti oslobodili pritiska i krenuli na sve ili ništa.

U 63. minuti su imali sjajan kontranapad, ali lopta po završetku akcije prošla tik uz vratnicu Zlomislića. Igrači Krupe su nastavili pritiskati, dok se Široki svjesno ili nesvjesno povukao. Ipak u 74. minuti je sve moglo biti riješeno. Iz jedne polukontre koja nije obećavala, lopta je došla do samog Pervana koji je jako slabog reagirao, pokušao je lob udarcem prevariti Kolaka, iako je imao i boljih rješenja, ali ostalo je 1:0 na semaforu.

Široki je do kraja utakmice nepotrebno strepio, a Krupa je krenula na sve ili ništa, ali rezultat se ne kraju nije mijenjao. Široki je upisao novu tešku ali i vrlo važnu pobjedu jer ga sada očekuje vrlo zahtjevan raspored. Nakon reprezentativne stanke slijede gostovanja Sarajevu, Tuzli Cityju i Veležu, zaostala utakmica sa Zrinjskim u Mostaru, te domaća utakmica s Olimpikom.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Matić, Radeljić, Čuljak, Marić, Stanić, Pervan, Jović, Ćorić, Vukoja (još su igrali: Mašić, S. Jurić, Angelov)

KRUPA: Kolak, Karišik, Redžić, Makitan, Dujaković, Palić, Svraka, Maksimović, Andrejić, Mandić, Nikolić

Borac nakon crvenog kartona slomio otpor Veleža i preuzeo prvo mjesto na ljestvici