Široki deklasirao BN Basket, Student slavio protiv Slobode

Košarkaši Širokog deklasirali su bijeljinski BN Basket u gostima s 20 razlike (99:79) i tako došli na korak od osiguranja Lige za prvaka. Ivan Karačić (33 poena, 8 skokova) i Maj Kovačević (21) odigrali su odličnu utakmicu, pa će Široki idućeg vikenda imati priliku da domaćom pobjedom nad Leotarom osigura prolaz.

Pobjeda Širokog tako je smanjila šanse mostarskom Studentu da se nađe u Ligi za prvaka, ali Student je bez obzira na to ostvario strahovito važnu pobjedu nad tuzlanskom Slobodom (87:74).

Protiv Slobode i svog bivšeg trenera Borisa Džidića Student je utakmicu prelomio u trećoj četvrtini. Sloboda je početkom drugog poluvremena povela s 45:41, no tada domaći prave furioznu seriju 15:0 i odlaze na 11 razlike (56:45). Do kraja te dionice momčad Nevena Nikolića otišla je na plus 17 (67:50), pa je tu prednost uspjela očuvati.

Još jednom je fenomenalan bio Ramo Rizvić (33 poena, 12 skokova), ali imao je pomoć u Ismetu Sejfiću (17 poena, 8 skokova), Anti Smoliću (11) i Eldinu Čamdžiću (10). Kod Slobode je odličan bio Mihaio Sekulović s 33 koša, od čega 23 u prvom dijelu.

U pretposljednjem kolu Lige 12 Zrinjski je doživio beznačajan poraz od Varde (60:63), koja ispada iz lige.