Široki četvrtu prvenstvenu utakmicu bez boda i gola

Nogometaši Širokoga Brijega upisali su četvrti uzastopni prvenstveni poraz, što se premijerligašu s Pecare zbilja odavno nije dogodilo, a nikada ranije da u četiri uzastopne prvenstvene utakmice ne postigne ni gola!

U Doboju kod Kaknja Širokobriježani su imali svoje šanse, no nisu ih realizirali, za razliku od domaće Mladosti koja je golom Almira Aganspahića slavila pobjedu 1:0 i na taj način se bodovno izjednačila sa Širokobriježanima na vrhu ljestvice Lige za ostanak.

Gosti su prvi zaprijetili na ovoj utakmici preko Repića u 6. minuti kada je udarac ovoga izblokiran, a samo dvije minute kasnije Mladost je povela nakon jednoga prekida. Brkić je ubacio prizemnu loptu u šesnaesterac gostiju, ona prošla na suprotnu stranu gdje usamljen kao duh ostaje Aganspahić i matira nemoćnoga Soldu.

Kuzmanović je u 13. minuti mogao udvostručiti prednost domaćina, ali je lopta prilikom silovitoga udarca 21-godišnjega napadača domaćina prohujala iznad gola.

U 26. minuti se povrijedio Baraban, pa je trener Sablić bio prisiljen povući izmjenu, te umjesto Barabana u igru gurnuti Čabraju. Upravo se ovaj igrač desetak minuta nakon toga našao u prilici, ali je Šećerović izblokirao njegov pokušaj udarca.

Na isteku prvih 45 minuta još jedna šansa za domaćina, ali je Soldo obranio udarac Šišića pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 1:0.

U nastavku bolja igra gostiju i dvije velike njihove prilike, ali je ponovno izostala realizacija pošto je Velić u 54. minuti skinuo zicer Sivriću, a u 65. minuti Repić je uzdrmao vratnicu domaćega gola.

MLADOST: Velić, Galić, Laštro, Musić, Kuzmanović, Brkić, Šišić, Maksimović, Šećerović, Ramović, Isaković. Šef stručnog stožera: Husref Musemić.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Ćorić, Baraban, Milićević, Sivrić, Repić, Brekalo, Sesar, Juričić, Marina, Nikić. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.