Široki Brijeg već u prvom susretu osigurao polufinale Kupa BiH

Zvonimir Kožulj

U prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH Široki Brijeg je na gostovanju u Velikoj Obarskoj slavio protiv Mladosti (1:3) te ovom pobjedom praktički osigurao plasman u polufinale Kupa.

Odlično je počelo za ‘Plavo-bijele’ koji su već u 7. minuti preko Zvonimira Kožulja došli u vodstvo. Pred sam kraj prvog dijela susreta Ivan Buhač udvostručuje vodstvo.

U 64. minuti Široki je poveo 3:0 autogolom Jevtića. U 77. minuti Mladost je uspjela ublažiti poraz, precizan s ‘bijele točke’ bio je Perić.

Gradski derbi u Mostaru između Zrinjskog i Veleža završio je 2:2 te će odluka pasti u drugom susretu u Vrapčićima.

Zrinjski je poveo preko Kordića u 17. minuti, a u 30. minuti Hebibović iz jedanaesterca poravnava rezultat. U 43. minuti Kordić je promašio jedanaesterac.

U drugom dijelu susreta u četiri minute ‘pala’ su dva gola. Stojkić je doveo Zrinjski u vodstvo u 66. minuti, a samo četiri minute kasnije Hebibović postiže svoj drugi pogodak. U posljednjim trenucima susreta Zrinjski je mogao doći do pobjede, no Nikolića i Popovića, da postignu pogodak s pet metara, spriječili su Zvonić i Bobić.