Široki Brijeg u posljednjem napadu došao do boda protiv Željezničara

FK Željezničar i NK Široki Brijeg u nedjelju su u 3. kolu Premijer lige BiH na Grbavici odigrali utakmicu bez pobjednika – 1:1.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i prvi zaprijetio u 16. minuti kada se Santos sjurio po lijevoj strani, ali je njegov udarac obranio Tomić.

Široki Brijeg je uzvratio preko Kpana i Pejića, ali nije bilo ozbiljnije opasnosti po Muftićev gol.

Uslijedilo je mirnije razdoblje bez puno prilika koje je trajalo do 40. minute kada Željezničar dolazi do vodstva. Štilić je ubacio, a Santos u punom trku iz voleja sjajno pogodio za 1:0.

U drugom poluvremenu vidjeli smo mnogo nervoze i tenzija, posebno nakon prekršaja Valenčića nad Santosom kada su domaći tražili drugi žuti karton za igrača Širokog Brijega.

Veliku priliku za povećanje vodstva Željezničar je imao u 72. minuti kada je Hodžić šutirao glavom s pet metara, ali je Tomić vrhunski intervenirao i spasio svoju momčad.

Santos je odigrao odličnu utakmicu

Dvije minute kasnije Bagarić je uputio dobar udarac s 15-ak metara koji je obranio Muftić.

Mekić je u 81. minuti dobro proigrao Štilića koji je šutirao vanjskim dijelom kopačke pored gola. Tri minute kasnije u dobroj prilici se našao Beća, ali je uputio slab udarac koji je Tomić bez problema obranio.

I kada se činilo da će sva tri boda ostati na Grbavici, Vukoja u posljednjem napadu postiže sjajan pogodak za konačnih 1:1.

Željezničar u sljedećem kolu gostuje kod Veleža, dok će Široki Brijeg ugostiti Leotar.

66 komentara

• Masic mora igrati u vezi umjesto Barišića, a Musa na stoperu. Umjesto Pejica Rozić, umjesto Vukoje Taddei. To je najbolja postava koju imamo. Barbaricu otvori oci

• Kakav Musa jadan ne bio ti 4 od 5 utakmica samo izgubili a Musom koji je direkti krivac bio za 5 golova nista ovde ne treba mjenjat ekipa će rasti

• Bravo susjedi. Drago mi je za vaš uspjeh. Samo naprijed.
    Nismo kao vaši neki pojedinci da se mrzimo.
    Pozdrav od Posušja.

• Koju srecu ima Siroki pa to je cudo.Zasto uvik poceti utakmicu zatvoreno a svaka cast na bodu.Ovo je cista sreca nista drugo.Mjenjajte ulaz u utakmicu

• Količina sreće je onolika koliko je zaslužiš. Je li tako? Što se sreće tiče, Široki ju je imao protiv Željezničara i dao gol u ZADNJOJ SEKUNDI, ali koliko je puta Široki primio gol u zadnjoj sekundi…Zar ne? Osim toga zabiti gol u zadnjoj sekundi nije samo sreća. To je i želja, nastojanje, odustajanje obd bilo kakve predaje. To ti je imati muda! Kapiraš? Bravo Široki.

• Siroki ima srecu.Igra je losa i ovo moze i mora biti bolje.U svaku utakmicu pristup nam je isti i to treba mjenjati.Potpuno isto kao protiv igmana.

• Često je Bože kritziran, pa i od mene da ne lažem, al evo pokazalo je se da je trebalo biti strpljiv sa njim, talent je bio uvijek tu sada je poslozio stvari i u glavi i jedan je od najboljih igrača PL

• Jbt imali smo sreću igra je nikakva bila, neće ovo vako uvik bit morat će bit žustriji ulaz u utakmicu a ne ko danas valjat se po terenu zadržavat u 20oj minuti, ali opet čestitke na bodu to je jedino što će se pamtit

• Široki bravo, ali 4 boda su izvučena na sreću i golmana.. Ovo će se i vratiti obrnuto, ako se nešto ne promijeni. Predefenzivno i bez kreacije i ideje naprijed. Pejić, Barišić, Vukoja vrlo loše osim tog gola koji treba cijeniti, ali ne zavarati, Kpan se trudio, prva je utakmica pa ćemo vidit, ali ne znam je li to to.. Ako ih ima treba u fazi kreacije i napada davati priliku drugim igračima, a ove od vcrs neke ohladiti. Leotar je idealan protivnik za nastavak pozitive.

• Od 25-30 igrača Širokog, jedan jedini Širokobriježanin, najbolji u ekipi (toliko o pojačanjima koja se dovode) a kroz sezonu njega se najviše okrivljuje i pljuje.
    Još ga klub nagradi oduzimanjem kapetanske trake.

• Dobro da je i jedan. Juniori iscupaju bod od Krupe i Slobode da ostanu u ligi. Usput samo je jedan igrač iz Širokog. Pa da su tako dobri ti koje forsirate iz Gruda i Čapljine valjda bi Grude i Čapljina imali premijerligaša. Pametnom dosta

• Jesi li ti taj pametni iz rečenice “pametnom dosta”? Nije važno odakle su igrači. Uostalom nije Vukoja jedini, ima tu dosta igrača iz vlasite Škole nogometa,

• 21:06 objasni sta zelis kazati.Ova ekipa moze i ovo nije to sto ti mislis.Bar Ja mislim tako iako je sve moguce.Kao onda na startu sa Karacicem kada se pisalo siroki igra najljepsi nogomet u ligi pa ih sloboda prizemlji sa 3:0.Ova liga je svakako humor

• Igra losa i kopiranje one sa igmanom.Barbaricu zamisli da imas samo prvih 45 minuta i tako ulazi u svaku utakmicu.Nema uigravani akcija i sta se radi na treningu.Pronadji najbolje sutere koji ce udarati sa 25 metara.Nemas kvalitet da izradom akcije dodjes na 10 metara od gola i sutevi iz daljine su zamjenska opcija.samo u nasoj ligi se koristi ovoliko centarsuteva.Kad dodjes na 30 metara od gola centriras a znas da od toga nema nista

• A strucnjaka ovde,kakvu igru mozes napravit za mjesec dana sa skoro potpuno novom ekipom,igrali smo dobro pa smo gubili pa pljuvanje bodovi su vazni,Real je prosle godine na slican nacin osvojio prvenstvo i ligu prvaka,momci samo naprijed borite se i uzimajte bodove to je najvaznije ostalo se sve zaboravlja

• Neka igrao živi moj Brig Široki,volin te Briže moj ,pozz iz Stuttgarta,sutra ću doć sebi a prikosutra idem u Široki za našu veliku Gospu

• Odlično! Vukoja svaka čast! Ova ekipa će rasti iz kola u kolo jer će biti uigraniji. Imaju premalo odigranih utakmica zajedno. Bit će utakmica kad ćemo odigrati bolje od ovoga ali ćemo izgubiti. To je nogomet. Puna podrška treneru. Barbariću majstore!

• Meni djeluje da ste vi MSM ,uz Želju i žalite a u Širokom ste,eeebnećeićivišetakosory,gubigubuodsvojekućesotonisti,objavi

• Samo procitas komentar od juce 21:47 u najavi ove utakmice.Di Barbaric najavljuje utakmicu.Strucno vidjenje sve zna.Naklonite mu se do poda

• Rezultat se pamti, odlican ulazak u sezonu, u petak svi na druzenje u udrugu nova ekipa sve novo ide sve na bolje dođiteni podržite

• Možda griješim ali mislim da je kod gola Želje bio opsajd onaj sto nabacio loptu posle onaj Brazilac sto dao gol.

• Ja na ovakvu igru ne priznajem rezultat.Igra je katastrofa.Igrali protiv zelje ili viteza uvik isti ulazak u utakmicu.Nema uigrani akcija.Da ima vidili bi bar pokusaj.Sta se radi na treningu??

• Kakvom treningu pa ekipa se tek slaze pogledaj Rijeku i Osjek na sta liče, igru mozes komentirati tek nakon 5-6 odigranih kola do tad suti i prati

• Treba bit realan i reć da je igra nikakva bila, ili da je nema nikako, na čistu sreću smo prošli ovo i igmana, ali koće te pitat na proljeće kako si igrao nego koliko bodova imaš

• Cuvajte se Zelje ovu sezonu.Ovu sezonu su oni macka koja se moze viditi na krovu kladionica a sta tamo rade tko ce znati.Mudri su i misevi i znaju za to.

• Ne možeš kazati čudna utakmica.Neću kazati a znam kako bi je nazvao.Samo se mala dica mogu zavaravati rezultatom.Vidljivo je da nema nikakve igre i onda se zapitaj odkud rezultat.Ne trebaš biti puno pametan.Željo je trebao davno završiti utakmicu i dati drugi gol.Onakve šanse ne promašuju ni amateri najnižeg ranga.Trebaš i imati sreće da daš gol u zadnjim sekundama a da ga i nisi dao pružena ti je šansa i nitko ti nije kriv.

• Ja ne znam kako nitko ne kaže za suca…pa čovjek nam nije dao da igramo..ovi Zeljini padaju sami i svira im faul…kad god se trebala razviti akcija sjeko nas je…

• lišticase pomamila nekude nogometaše nekuaju sadsuse smirli.kad gube.plač u knjava hahaha.saćete panutna sedmo mjesto sudija produžio utakmicu pet minuta da izjednačite.žeijezničar bijoje dužnik nk širokom.iz prošle sezone.moroje bod vratit.nk širokom

• Kakvi kreteni i pacenici komentiraju to nije normalno Pa ljudi uzeli bod top Sad treba dalje ekipa potpuno nova igracima i treneru svaka cast samo tako nastavite i nema predaju a ovi pacenici sto komentiraju neznaju ni di se stadion nalazi a ne nesto drugo

• je se ovaj u 1 i 3 naroka mlake točene b..ati…. Što se tiče igre Širokog puno zujanja i trošenja energije u prvom poluvremenu. Vukoje nigdi u prvom nemore odat dok se nisu upalili reflektori, u drugom dobar poveza igru Širokog. Na kraju zahvaljujući htijenju i volji dobar rezultat. Tako je to izgledalo iz Posušja.Poz. Širokom.

• Široki ima ukupno pozitivni i s malim Seljom i s malim Sarajevom, ali i sa svim drugim klubovima koji igraju i koji su igrali u Premijer ligi. Mali Seljo ima sa svima pozitivno, naravno osim sa Širokim.

• Za 12:06,ajde tele jedno ,nisam članu niti jedne stranke ,a ti jesi i srami se jadniče zaostali,a imaš političke pretenzije ,o Bože dragi pa već smo vas imali štetočine od lijana do YU rišićevih “doktora”