Široki Brijeg protutnjao kroz Vitez i učvrstio treće mjesto

Po izuzetno hladnom vremenu odigrana je utakmica 20. kola Premijerlige BiH između Viteza i Širokoga Brijega, međutim gostima to nije zasmetalo, te su u velikom stilu odigrali današnju utakmicu i na kraju slavili i više nego zasluženu pobjedu od 4:1 čime su učvrstili treće mjesto prvenstvenoga poretka.

Slavko Bralić je u 14. minuti postigao vodeći gol za Širokobriježane nakon što je bio najviši pred suparničkim golom poslije jednog ubačaja s desne strane, pa je glavom pogodio mrežu vratara Tirića.

Malo je nedostajalo da ovaj pouzdani stoper gostiju u 24. minuti dođe do drugoga gola što se ipak nije dogodilo, ali su se u završnici prvoga dijela dogodila dva nova zgoditka. Prvo je Josip Ćorić iskoristio pogrešku domaće obrane i u 40. minuti udvostručio prednost, a tri minute kasnije nakon dobre akcije Širokoga Brijega u strijelce se upisao i Ivan Baraban.

Luka Menalo je u 51. minuti dobio priliku iz kaznenog udarca postići gol, no njegov udarac je zaustavio Tirić poslije čega se lopta odbila do Stjepana Lončara koji ipak pogađa za već tada ogromnih 4:0.

Sve što je domaćin uspio bio je počasni gol Ivana Stanića u 89. minuti susreta za konačnih 1:4.

VITEZ – Gradski stadion. Utakmica 20. kola PL BiH: Vitez – Široki Brijeg 1:4 (0:3). Strijelci: 0:1 Bralić (14), 0:2 J. Ćorić (40), 0:3 Baraban (43), 0:4 Lončar (51), 1:4 Stanić (89).

NK VITEZ: Tirić – Stanić, Brekalo, Tipurić, Hadžanović, Ćosić, Vranjić, Vrhovac, Vukoja, Ilić. Šef stručnog stožera: Ivica Bonić.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – D. Ćorić, Barišić, Bralić, Marković, Lončar, Zlomislić, Peko, J. Ćorić, Baraban, Menalo. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.