Široki Brijeg prekinuo seriju prvenstvenih poraza, ali gola i dalje nema

Nogometaši Širokoga Brijega prekinuli su seriju od pet uzastopnih poraza u Ligi za ostanak, ali su produžili niz bez postignutoga zgoditka na golemih 620 minuta, što je svakako poražavajuća činjenica za premijerligaša s Pecare.

Naime, današnji dvoboj 9. kola Lige za ostanak između Metalleghea i Širokoga Brijega završio je bez zgoditaka, dok su Čelik i Vitez kao domaćini stigli do važnih pobjeda u toj borbi za ostanak.

Krstanović je na utakmici u Banjoj Luci imao prvi ozbiljniji pokušaj kada je u 31. minuti šutirao ravno u Fejzića. Mogao je Metalleghe do vodstva u završnici prvog dijela, ali je Beganovićev projektil odsjeo na okviru gola Širokobriježana, pa je ostalo 0:0 do odlaska na odmor.

U 57. minuti Durak je imao kolosalnu šansu za Metalleghe, no Bilobrk je spasio Široki Brijeg. Na drugoj strani Marković puca pored gola Jajčana. Lončar je imao stopostotnu šansu u 70. minuti, ali Fejzić maestralno brani njegov udarac s nekoliko metara.

Imao je Beganović izuzetno dobru šansu u 75. minuti, ali je Bilobrk opet dobro obranio, da bi potom Durak zbog simuliranja dobio drugi žuti karton i Metalleghe je s desetoricom dočekao kraj, ali promjena nije bilo, mada je Čabraja izašao sam na gol Fejzića u 84. minuti, ali pucao pored gola.

Čelik je s visokih 4:1 dobio otpisanoga Olimpica, a tri zgoditka je zabio raspoloženi Haris Dilaver. Najprije iskusni Bojan Regoje dovodi Zeničane u vodstvo od 1:0 da bi Dilaver svojim golovima u 30. i 35. minuti riješio pitanje pobjednika u toj ranoj fazi.

U završnici susreta Džugurdić postiže zadnji gostujući premijerligaški gol za “Vukove” s Otoke, a potom u sudačkoj nadoknadi Dilaver zabija svoj treći gol i postavlja konačnih 4:1.

Vitežani su također bili uvjerljivi pobijedivši Mladost s 3:0. Poveli su već u 4. minuti nesvakidašnjim autogolom Rizvanovića, a potom je Zoran Kokot u 30. minuti pogodio za 2:0. Toni Livančić je pak bio strijelac za konačnih 3:0 u 86. minuti.

Rezultati by SofaScore

15 komentara

• Pa nije ti ovo kup da te caste sarajevo zeljo zrinjski i sloboda,navedeni klubovi se trebaju ugledat na jajce i posteno odigrat i nadigrat ovaku momcad u svim segmentima igre,bolje je bilo da se nisu plasirali u europu samo ce se osramotit ko protiv giganta s malte zvanog Birgikarja

• Tako je.Izveo kao najjači sastav ali realnost je realnost a to je da u ozbiljnoj utakmici namožeš dobit metalege.Imali su želju da dobiju jer metalege treba da ispadne ali kako dobiti kad imaš kvalitet kao i metalege.Ova utakmica je puno toga kazala i o ekipi i o treneru.Sramota i ništa više.Toliko su jadni da bi ih i olimpik uz motiviranost bez problema dobio.Žalosno Prežalosno.

• Kad ste tako pametni vjerojatno imate i pare. Udjite u klub i dovedite bolje igrace i trenere po vasem ukusu. 😉 Zenica, Tuzla, Banja Luka.. veliki gradovi a svi su opet iza nas. Sarajevo za nase pojmove velegrad i demografski i gospodarski pa nemaju trofeja ove godine. Ali jok, mi imamo dezurne debile kojima nista ne valja, de je kupljen kup de nam pustili. Ser ser

• Da je kupljen kup to svaka budala zna,slozio bi se s anonimno dobio bi ih i olimpik nego tesko je pronac motivaciju protiv ovakvih ekipa gdje ti je postava cijela gradjena od hrvatskih drugoligaskih otpadaka i starca wagnera i beskorisnog krstanovica…a tek trener…..covijek vam je lijepo sve objasnio na svakom clanku u vezi trenera i kupljenog kupa al vi i dalje gonite svoje…mitomani…al oke bit ce zanimljivo prvih 10 minuta pretkola za europu a nakon 10e minute ce ih napleskat malteski postari i konobari….pozdrav

• svaka budala zna? vidim da znaš
      a mi normalni….mi ne znamo 😉 pusa paćeniče i navijaj za svoj klub, a okani se širokog!

• A sta nije kupljen kup? Pa to zna cila drzava. Nikoga niste dobili u gostima u ligi a u kupu sve odreda pa očemu pričamo.?

• Sto je tesko preboliti osvojeni kup pa to nije normalno rak rana samo pisite dragi prijatelji zalite neznam kako vam pomoci malo apaurina pokrijte se dekicom i cekajte proci ce vrijeme lijeci sve brz oporavak vam zelim

• Rak rana nam je klub koji je jucer odigrao regularnu utakmicu nakon 3 mjeseca..rekao vam je covjek u jednom clanku,iduci transparent Hvala sarajevo sloboda zeljo zrinjski….cekaju se konobari i ribari sa malte da dobiju slobodno na poslu i da dodju nasamarati ovaj klub bez obraza.

• Slusaj ti gore majmune taj gore hrvat i iz druge lige mi je brat ne vrijedaj vise i reci u cemu si ti uspjesan sta si neki gospodarstvenik umjetnik sportas sta pa da si po cijeli dan na ovom portalu da ti si neuspjeli isprdak pa sad neznas sta ces od ljubomore dal zalis zbog voljenog kluba ili zbog osobnog neuspjeha pa ti svi krivi

• Tebi pod Hvala prijateljima iz sarajeva.Nemaš potrebe pisati ovde,ovde normalni ljudi nemaju šta pisati.Zar ne vidiš da ovde piše samo jedan neupućen jadnik.Kvaliteta kluba je je u rangu metalegea i olimpika to je činjenica.Sramotno je to a sponzorira ih jedan gigant.Krivi su oni koji dovode igrače i spuštaju klub na najniže grane.Krstanović je ismijan i izvrjedjan svugdje gdje je igrao i to je najjadniji igrač kojeg sam gledao.Igrači koji se mogu istrpiti su Lončar,Marković,Pandža i oba golmana s tim da se Soldo treba malo više posvetiti radu a sve ostalo je za raspustiti.Možda kad bi već morao ali baš kad bi morao onda bi ostavio Barišića i Čabraju.Menala i Čorluku na posudbu godinu dana u gošk i to je to.Igrači se mogu naći koje sponzor može isplatiti ali treba znati a to ova struka koja vodi klub nezna.Na kraju nemože klub trenirati neko ko nikada nije znao udariti loptu kako treba a to je sabljić i kad vidiš samo tako nešto kakav se trener dovodii onda ti je jasno sve….On nemože trenirati Hrv drugoligaša jer da može radio bi kod njih..Nemoj više pisati jer ovde piše izgleda samo jedan zatucani i žalosno mu je čitati komentare.Iduću sezonu ovi sponzor kluba može kupiti i 1 mijesto ali trebaju znati da moraju naći bar donekle podnošljive igrače i čovjeka koji će ih trenirati da više ne ispadamo ovako smiješni za čitavu regiju.

• Kakva nam je liga naj boli klub iz rs krupa selo prija B Luke. Selo od hiljadu dvi tisuce pobjedi zelju taj vrhunski klub i oduzmu mu titulu sampiona prelijepe BiH