Široki Brijeg očitao lekciju Veležu!

Pred oko 2000 gledatelja, po sunčanom ali vjetrovitom vremenu, na stadionu u Vrapčićima odigran je derbi 17. kola Premier lige između Veleža i Širokog Brijega. Iako su obje momčadi ušle u derbi u dobroj formi, boljim se pokazao Široki Brijeg koji je potpuno nadigrao domaćina i apsolutno zasluženo izborio 3:0 pobjedu.

Jedan gol za Širokobriježane postigao je Dino Ćorić, a dva je dodao Wagner. Treba dodati i da je Široki igrao bez nekoliko standardnih igrača, poput Ješe ili Kordića koji je ušao tek pred kraj.

Što se Veleža tiče, odigrao je vrlo lošu utakmicu, sigurno najlošiju otkako ih je preuzeo Nedim Jusufbegović.

velz-siroki-skripari

Široki je poveo praktično iz prvog udarca na okvir gola. Igrala se 26. minuta, Zakarić je nabacio a Dino Ćorić je glavom pogodio mrežu Oštrakovićeva gola. Tek nakon primljenog pogotka Velež je krenuo agresivnije i stvorio nekoliko dobrih prilika, no uspio je primiti još jedan gol.

Pred kraj sam poluvremena Wagner je iskoristio smušenost obrane domaćih i odmjerenim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio same rašlje.

velez-siroki-red-army

I u drugom dijelu Široki je bio puno opasniji, a konačni rezultat postavio je Wagner koji je oteo loptu Veležovoj obrani i plasirao je pored nemoćnog domaćeg vratara.