Široki bolji od Trenčina u drugom pripremnom susretu

NK Široki Brijeg upisao je pobjedu protiv AS Trenčina rezultatom 2:1 u drugom pripremnom susretu igranom u Turskoj.

Široki je utakmicu započeo u sastavu Bilobrk, Ćorluka, Matić, Barišić, Kvesić, Enin, Marić, Babić, Eliomar, Bagarić, Popović, dok je slovačka momčad istrčala u sastavu Šemrinec, Skovajsa, Mašovič, Šulek, Yem, Lamine, Ubbink, Zubairu, Kadak, Bukari, Čataković.

Nakon početnog ispitivanja snaga, momčad Goce Sedloskog preuzela je inicijativu i Široki je bio dominantniji u prvom dijelu utakmice. U 15. minuti Široki je iz prvog prekida zabilježio dobar pokušaj, ali lopta je otišla pored gola.

U 19. minuti iz druge ozbiljnije prilike Široki je došao do vodstva. Prvo je Matić dobro reagirao nakon nepažnje obrane protivnika izborivši loptu izvan šesnaesterca, lopta je zatim došla do Bagarića koji je prevario vratara Trenčina i doveo Plavo-bijele do 1:0. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja i Široki je zasluženo na odmor otišao s prednošću.

Početkom drugog poluvremena nogometaši Trenčina ušli su odlučnije i igra se premjestila malo više na polovicu Širokog, ali nije bilo ozbiljnijih prijetnji.  U 70. minuti u prvoj pravoj akciji u nastavku, Široki je imao priliku doći do drugoga pogotka. Prvo je  Marković odlično istrčao po lijevoj strani, loptu je na desnoj strani prihvatio Petrović koji je dalje dodao za Marušića, ali on se nije najbolje snašao i do promjene rezultata nije došlo.

U 73. minuti gužva u šesnaestercu Širokog – Trenčin je u istom napadu više puta prijetio, ali nedostajalo je preciznosti i mreža Bilobrka ostala je netaknuta.

Sjajnim potezom Marković je u 79. minuti doveo Široki do vodstva 2:0. Marković je uputio odličan udarac desnom nogom i obrana Trenčina nije tu mogla ništa. U 83. minuti Pamić je pokušao dobrim udarcem iz velike udaljenosti, a lopta je otišla pored gola.

Široki je primio pogodak na samom kraju sudačke nadoknade tako da je susret završio rezultatom 2:1. Pogodak za Trenčin postigao je Corryn.