Sigurna pobjeda Zrinjskog na gostovanju kod Olimpika

Nogometaši Zrinjskog ostvarili su novu pobjedu u sklopu 26. kola Premijer lige BiH. Plemići su na Koševu ovaj put bili bolji od sarajevskog Olimpika s rezultatom 0:3.

Otvaranje utakmice bilo je sjajno, jer su obje momčadi ušle s jasnom idejom da dođu do pogotka.

Ipak, radost je stigla među momčad Sergeja Jakirovića već u 9. minuti utakmice. Nakon dosuđenog slobodnog udarca s nekih 20ak metara, sjajno je pogodio Miloš Filipović za vodstvo 0:1.

Olimpik je mogao do izjednačenja već tri minute kasnije, kada je bivši igrač Zrinjskog Ivan Čurjurić zatresao prečku.

Domaći su nakon primljenog pogotka više tražili gol šanse, jer su vrlo teškoj poziciji na ljestvici. U 24. minuti ozbiljno je golu Zrinjskog zaprijetio i Osmanović, ali vratar Varvodić sjajnom reakcijom brani njegov udarac.

U završnici prvog dijela Zrinjski je preko Filipovića imao još jednu izglednu prigodu, a Kačevenda je obranio njegov udarac.

Odmah na otvaranju drugog dijela Mostarci su povećali vodstvo. Filipović, koji je bio i prvo ime susreta, izveo je jedan slobodni udarac iskosa, a lopta je stigla do Marina Magdića koji lagano pogađa za 0:2 na semaforu.

Ovaj pogodak je u potpunosti prelomio utakmicu na stranu Zrinjskog i ambicije Olimpika da naprave nešto u ovom susretu su splasnule. Zrinjski je rutinirano čuvao prednost, a u završnici utakmici postigao i treći pogodak.

Nakon brzog kontranapada u 89. minuti u strijelce se upisao i Josip Ivančić koji nije imao težak zadatak nakon proigravanja Todorovića za konačnih 0:3.

Ova pobjeda je Zrinjskom izuzetno važna u borbi za Europu, a eventualnom domaćom pobjedom protiv Sarajeva u idućem kolu mogu približiti vodećoj momčadi Premijer lige na samo jedan bod te se tako uključiti u borbu i za naslov prvaka.

Olimpik s druge strane čeka grčevita borba za ostanak u ligi, a idućem kolu idu u susjedstvo na Grbavicu na noge Željezničaru.

FK OLIMPIK: Kačavenda, Milović, Horić, Hasanović (od 51. Bajraktarević), Osmanović, Čurjurić, Isić (od 76. Hadžanović), Perišić, Gavrić, Lekanić (od 76. Karić), Handžić (od 37. Šišić)

HŠK ZRINJSKI: Varvodić, Ćorluka, Jakovljević, Magdić, Bekić, Zlomislić, Enin, Bilbija, Filipović (od 69. Todorović), Juranović, Mašić (od 46. Ivančić)