Sigurna pobjeda: Alen Jurilj i Široki Brijeg srušili neugodnu tradiciju s Olimpikom

Nogometaši Širokog Brijega ostvarili su nova tri boda u drugom kolu Premijer lige. Uz dva pogotka Alena Jurilja pobijedli su na stadionu Otoka sarajevski Olimpik s rezultatom 1:2.

Širokobriježani su u ovu utakmicu ušli s teretom vrlo neugodne tradicije koju imaju sa sarajevskim klubom od kada se igra zajednička Premijer liga. Naime, Olimpik je jedini klub u BiH s kojim Plavo-bijeli imaju negativan skor (ako se uzme u obzir veći broj odigranih utakmica).

Karačić je izveo istih 11 igrača kao i protiv Tuzla Cityja u prvom kolu, unatoč tome što je imao na raspolaganju Jovića i Obšivača koji su u petak stekli radnu dozvolu. A Vojvodić je s druge strane, barem po imenima, izveo najjači mogući sastav koji u ovom trenutku Olimpik ima.

Gosti su nakon uvodnih nekoliko minuta, napravili terensku inicijativu i strpljivo gradili svoje napade na gol vratara Hadžića, ali s jasnom namjerom da prekinu neugodnu tradiciju sa Sarajlijama.

Iako veći dio prvog poluvremena nije bilo nekih izrazitih prigoda na obje strane, treba spomenuti prodor Cipetića iz sedme minute kada mu je lopta pobjegla preko noge pa nije uputio bolji ubačaj. Potom udarac Zvonimira Begića s nekih 20ak metara u 15. minuti, a onda i udarac glavom nakon kornera od strane Marka Jurića u 25. minuti. Lopta je otišla preko gola.

Karačić je izveo isti sastav kao i protiv Tuzla Cityja i to mu se isplatilo

Terensku nadmoć Široki je kapitalizirao u 40. minuti. Nakon proigravanja Marka Pervana s 20 metara za vodstvo gostiju pogodio je Alen Jurilj.

Početak drugog poluvremena obilježio je nešto agresivniji ulazak domaćina. Ipak, igrači Olimpika nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti gol Zlomislića.

Široki stiže do povećanja vodstva u 61. minuti. Nakon lijepe akcije, Toni Jović koji je ušao u nastavku, odlično je proigrao Jurilja, koji sjajno pogađa drugi put na utakmici. U tom trenutku izgledalo je kako će Široki sigurno, kao tko zna kada, uzeti sva tri boda s Otoke.

Ali da ne bude sve tako glatko, pobrinuo se Adnan Osmanović koji samo tri minute kasnije na asistenciju Šišića smanjio vodstvo gostiju.

Široki je nakon toga bio malo šokiran, ali brzo se pribrao i vratio agresivnijoj igri i na taj način čuvao vodstvo.  U 79. minuti šutirao je Mateo Marić, ali njegov udarac odlazi poreda gola. Dvije minute kasnije Milović glavom na drugoj strani šutira pokraj gola gostiju. A onda u 84. minuti stopostotnu prigodu propušta Bože Vukoja. Našao se sam na tri metra, ali šutirao je preko gola.

Utakmice Olimpika i Širokog Brijega su po pravilu tvrde i teške, ali danas su pala tri pogotka

Na kraju je ostalo 1:2 i Široki se itekako zadovoljan može vratiti kući iz Sarajeva.

U drugoj današnjoj utakmici Mladost je u Doboju kod Kaknja priredila iznenađenje, tako što je remizirala s aktualnim prvakom Sarajevom uz rezultat 2:2. Večeras još od 19 sati igaju veliki mostarski derbi Velež i Zrinjski, a od 20:30 Tuzla City dočekuje krupu.

FK OLIMPIK: Hadžić, Milović, Ojdanić, Osmanović, Zeba (od 82. Tabaković), Handžić, Milanović (od 46. Muminović), Hadžanović, Lekanić, Dujmović (od 46. Imamović), Šišić

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Čuljak, Jurić M., Radeljić, Marić, Begić, Pervan (od 58. Jović), Ćorić, Jurilj (od 88. Grgić), Jurić S. (od 58. Vukoja)

Zadovoljni Karačić najavio pobjedu i protiv Veleža, u svlačionici Širokog veliko slavlje

34 komentara

• Velež se može dobiti sad sam ih gledao nisu ništa posebno. Samo se paziti Cvijanovića i Mulića koji je visok i čvrst u napadu. Nadam se da će naši biti raspoloženi i slobodno malo čvršći jer 3 pobjede u startu bi bile odlične i dali bi samopouzdanje.

• Bravo Karacicu.Treba se sjetititi da je Karacic dobio Olimpik kad je bio trener u prvom mandatu mislim 2008 a neznam tocno.Tada je Siroki dugo bio vodeci i na kraju zeljo bio prvak.Ovo je samo dokaz da nam ne trebaju trupine u ekipi.Igra se brze i modernije i svaka cast.Samo jedan spor igrac u ekipi moze sve upropastiti.Ja sam govorio utakmica istine i ona je to bila.Tebi sto to napominjes govorim nemoj blejati ako neke stvari ne znas.Ja govorim da sam protiv Matica i Bagarica jer usporavaju dinamiku i staromodni su i nikakvi igraci.BRAVO KARACICU.SVAKA CAST.Pitam se samo dok si imao bagarica zasto si ga forsirao kad si vidio da taj nemoze igrati nogomet.To isto vazi i za Matica.Prespor i supao covjek ne moze igrati nogomet.modernog doba i modernog trenera.

• Begic iznenadjenje. Jurilju svaka cast, obe utakmice odlican. Bajevic ce ga zvat umjesto Cipetica u repku jer ovaj nista nije pokazo u dvi utakmice

• Begić je odličan igrač i više nego dostojna zamjena za Enina. Jović je ušao u ovoj utakmici, očekuju se Angelov, Ikić, a po meni bi bilo odlično i da se Bagarić vrati. Ovo je sezona u kojoj se puno očekuje od naših mladih, a mogli biti svi od reda jako dobri: Mašić, Brekalo, Medić, Grgić, Knežević.

• Kazao sam utakmica istine za Siroki jer sam znao da ce olimik odigrati iznad 100 posto mogucnosti kod onog vojvodica jer je gladan pobjede di je god trener.Olimpik je i odigrao i svaka cast treneru Karacicu.Kazem treneru jer vidim da se igra brze nego je to bilo prije.Opet ponavljam ne mozes ni igrati brze ako imas u ekipi spore trupine koje su zalutale u nogomet.To je bio bagaric koji je ometao igru i ometao da igraci poput Jurilja i Jurica dodju do izrazaja.To je bio Matic koji je zadrzavao loptu kao najveca seljacina a u pokrivanju prostora je supao kao najveci odpadak.Mladost je daleko najlosija ekipa u ligi onda je iza nje olimik pa krupa.Popjedit takve ekipe na strani je veliki uspjeh za Siroki.Mislim da Mladost nema cak ni motiva da ostane u ligi jer su svjesni sebe.Svi igraci sto su otisli iz Sirokog su samo pomogli klubu.Osim Enina naravno.Enin je isto zadrzavao loptu ali je ipak bio igrac od koristi.Protiv koga god sam igraca bio to je s razlogom.Ako je istina da vracaju Matica to je samo minus za klub.Za bagarica da i ne govorim taj nije ni blizu da igra nogomet.Onom zlomislicu sto je bio ovde trupina sada se ismijavaju u Zrinskom.Kad sam nesto kazao protiv Cipetica i Jurica pa to su igraci koji mogu igrati nogomet u ovoj ligi.Jurilj se namece i moze igrati iako treba biti iskren i priznati njegove mane koje bi se vidile u nekom jacem klubu od Sirokog.Ovde moze igrati i za 2 klase je iznad jednog bagarica,matica i slicnih trupina koje nebi pozelio opet u klubu.Greska je dovodjenje onog obsivaca koji je isto trupina 1 klase i taj ne moze igrati nogomet.Sva sreca pa ne igra.Taj bi usporavao igru isto kao i bagaric i matic i onaj zlomislic prije koji je najsmjesniji invalid kog sam vidio na nogometnim terenima.Pa onaj bralic koji nije ni rezerva u vojvodini bio.Franjic sto smo imali pa kvesic sve su to staromodnici koji nisu ni blizu nogometa.Ako ja za nekog kazem da nije igrac ti naivcino to trebas shvatiti i tebi sam i sve ovo i napisao jer nitko drugi ne cita.Tebi naivcino sto stalno pises ovde ja sam sad izdvojio citavi 5 min da ovo napisem iako nije bilo potrebe jer ces i dalje ostati zatucani seljacina.Jovic je namjestio gol a on za mene isto nije neki igrac zato sto je staromodan.Spor je i previse zadrzaje loptu.Eto napisao sam roman da zatucani nesto shvati.Ne pisem ja protiv kluba vec dobro za klub.Klub koji na platnom spisku drzi jednog bagarica,matica i slicne seljacine za mene je klub ispod svakog nivoa.Zasto ne nadje klub ako sta vridi.Pa nemoze zato sto ljudi vide sve.

• Eto mislim da sam ti dosta napisao.Ja jesam pametan hvala Bogu a ti nemozes nekom pisati bedastoce jer prije trebas pogledati sebe.Od sad pokusaj biti pametniji i kad ja nesto napisem shvati da je nogometno strucno.Jos ako znas moje ime onda ces potpuno vjerovat

• Ti sto govoris da ocekujes da se bagaric vrati pa daj prestani opsjedati portal pisanjem vec se najedi mekinja i u kucicu zatucani jazavce.

• Steta sto vukoja nije zabio bilo bi zvucnihe, tri gola u gostima. Ako dobijemo veleza i izbijemo na celo lige, onda se i sponzori lakse privuku. Klub je financijski u nezavidnoj situaciji, malo ce nas popraviti mirko maric ali preveliki dugovi se nagomilali. Europa nam je spas svake godine i kad se ne ode fali para. Sudbina malih klubova nazalost. Dobro je pocelo

• Okanite se vise Bagarica i Matica.Matic se samo sprda sa klubom uvjek kasni na pripreme traži klub kad nema nigdje aj nazad.Okrenite se domaćim igračima učite iz iskustva samo koje milione su vam donijeli u nazad par godina.Sutra mali Soldo potpisuje za Dinamo ima tu još potencijala pa Siroki godinama ima najbolju školu u ovoj državi.

• Spoj domacih I par iskusnih je uvik dobitna kombinacija.Tako je I stvarala ekipa I igraci u NK Sirokom..A ti neseri strucnjak vise,samo pricas I vrtis se u krug.Lazes na igrace,nego dobar je I Bagaric,Matic..Bralic standaran u Vojvodini,pobjedili u kupu Partizana,dao covik go.itd..Zato nelazi vise eter,netruj nas nestinama.Duga je sezona svak je dobar..lp