Sedma u nizu: Široki svladao Gradinu

HKK Široki pobijedio je na svojem parketu KK Gradina Srebrenik rezultatom 85:77 u okviru 10. kola Prvenstva BiH.

Momčadi su podjednako ušle u utakmicu i iako je Široki većinu vremena imao po nekoliko poena prednosti, i Gradina je sredinom prve četvrtine u jednom trenutku došla do vodstva od 10:11. No, domaćini su se nakon toga probudili i odradili dobru šutersku seriju tako da je prva četvrtina otišla u korist Širokog rezultatom 27:17.

Drugu četvrtinu bolje su otvorili gosti, dok su Širokobriježani dosta griješili u igri. Momčad Gradine smanjila je zaostatak na 27:21, a onda Ivan Karačić tricom otvara dobru seriju Širokog. Domaćini su tri i pol minute prije kraja druge četvrtine imali vodstvo i od 16 razlike i činilo se kako će ovo biti još jedna lagana utakmica za Široki, ali gosti su se uspjeli vratiti i smanjiti zaostatak. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 44:38.

Široki je držao prednost veći dio treće četvrtine, ali četiri minute prije kraja gosti pojačavaju tempo i prelaze u vodstvo. Igrači Danijela Jusupa uz dobru podršku publike uspjeli su vratiti prednost na svoju stranu, ali na kraju je treća četvrtina završila neriješeno – 64:64.

Nagradna igra HKK Široki: Poznat sretni osvajač Peugeota 208

Posljednji period igre bio je vrlo neizvjestan. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a Široki je dvjema tricama Batinića i koševima D. Drežnjaka došao na 11 poena prednosti (85:74).

U redovima Širokog najefikasniji bio je Dario Drežnjak s 20, Goran Filipović dodao je 13 uz 11 asistencija, a kod gostiju Dejan Bjelić ubacio je 24 poena, dok je bivši igrač Širokog Marko Prskalo ubacio 9.