Sarajevo uvjerljivo protiv Posušja

Sarajevo je pobijedilo Posušje 3:1 u posljednjem susretu 23. kola Premijer lige BiH igranom u ponedjeljak u Doboju kod Kaknja.

U prvom poluvremenu užasna utakmica, kao da se radilo o susrete treće ili četvrte lige u sablasnoj atmosferi, izvještava SportSport.ba.

Posušje je prvo zaprijetilo preko Jovića, a u sljedećeom napadu uzvraća Sarajevo preko Varešanovića.

Vrijedi izdvojiti i dva pokušaja Jelić Balte, no ni on bio nije bio precizan.

Pred sami kraj prvog poluvremene Kyeremeh trese mrežu gostiju, ali pogodak je poništen zbog zaleđa. Do kraja poluvremena Horić pokušava za goste, no Šerbečić to čisti i ostalo je 0:0

Sarajevo je bolje otvorilo drugi dio, Čataković iz slobodnog udarca pogađa vratnicu, a zatim Lučić izbija loptu u korner.

A onda su u posljednjih pola sata pala četiri pogotka. Sarajevo je povelo u 60. minuti iz jedanaesterca, a siguran izvođač bio je Čataković. Pet minuta kasnije Martinović pogađa za 2:0 na asistenciju Vrančića.

Posušju je bilo jasno da moraju krenuti po pogodak, zaprijetio je Jović, no otišlo je to preko gola.

Zaprijetio je kasnije i Boban, ali nije bio precizan. Točku na ”i” stavio je Ziljkić pogotkom u 83. minuti.

Na 3:1 smanjio je Luka Marković u 90. minuti prelijepim pogotkom.

Sarajevo nakon ove pobjede ima 32 boda i nalazi se na šestom mjestu, te je ostalo u borbi za Europi.

Posušje je osmoplasirano sa 24 boda i ekipu s Mokrog Doca očekuje žestoka borba za ostanak. Moguće i s novim trenerom, s obzirom da se spominje odlazak Gorana Granića.

Sarajevo u 24. kolu gostuje Slobodi, a Posušje Igmanu iz Konjica.