Sarajevo slavilo u derbiju i stiglo na dva boda iza Širokobriježana

Nogometaši Sarajeva i po drugi put u tekućoj sezoni na svome Koševu bili su bolji od momčadi Širokoga Brijega, a kao i onaj prethodni tako je i ovaj današnji susret dvaju suparnika okončan pobjedom domaćina od 2:0. Sarajevo je na taj način smanjilo zaostatak u odnosu na Širokobriježane na svega dva boda, pa će njihova borba za treće mjesto i plasman u Europu biti iznimno zanimljiva do samoga kraja sezone.

Prvu priliku na utakmici kreirali su gosti, iako je zapravo to bila poluprilika nakon što je Josip Ćorić uputio udarac s nekih 15 metara, no lopta je završila iznad gola domaćih.

Sarajevo je uzvratilo u 13. minuti kada Halilović na Bekićev ubačaj loše zahvaća loptu. Bilobrk je u 19. i 21. minuti zaustavio udarce Hebibovića, odnosno Halilovića, a Josip Ćorluka nakon pola sata igre postao prvi igrač s javnom opomenom.

On je tom prilikom startao na Bekića koji se povrijedio, pa ga je par minuta kasnije zamijenio Hodžić. Domaći su u 35. minuti tražili kazneni udarac, ali ga nisu dobili, a već u 37. minuti bili su primorani na novu prisilnu izmjenu, jer se i Crepulja ozljedio, pa ga je Stanojević zamijenio. Na isteku prvih 45 minuta Halilović je postao prvi igrač “bordo” momčadi sa žutim kartonom.

Prvu veliku priliku na utakmici Širokobriježani su imali u 50. minuti kada Pavlović sjajno zaustavlja pokušaj Lončara. Ubrzo nakon toga prva izmjena u redovima gostiju budući da Baraban mijenja Bagarića.

Igrala se 58. minuta kada je Sarajevo povelo nakon akcije Elvisa Sarića, koji je namjeravao asistirati Ahmetoviću, ali se ispostavilo kako je “asistirao” Markoviću pošto bočni igrač Širokoga Brijega postiže autogol za vodstvo domaće momčadi.

Ivan Peko je u 63. minuti postao drugi igrač s javnom opomenom u gostujućim redovima, a tri minute nakon toga ukazala se prilika za Ćorluku kojega Halilović ipak blokira u presudnom trenutku. U 67. minuti je pokušao i Matić nakon kornera, ali je bio neprecizan.

Nakon nekolicine pokušaja gostiju sijevnula je kontra Musemićeve momčadi koju nakon dodavanja Velkoskog pogotkom završava najbolji igrač utakmice Elvis Sarić, te dovodi domaću momčad nadomak pobjede.

Sablić je u posljednjih 15-tak minuta pružio priliku i iskusnom Wagneru, a upravo je Brazilac imao priliku u 81. minuti, ali je Pavlović obranio i njegov pokušaj da bi nedugo nakon toga Bilobrk na drugoj strani zaustavio Halilovićev pokušaj.

Tri minute prije kraja susreta Wagner se našao u novoj šansi, no rezultat se ipak nije promijenio. Do kraja su još kod gostiju požutjeli Barišić i Dino Ćorić i to je, uz još jednu šansu Mersudina Ahmetovića (nova odlična Bilobrkova intervencija) u sudačkom dodatku vremena zapravo bilo sve u današnjem derbiju koji je zasluženo pripao momčadi Sarajeva.

SARAJEVO – Stadion Asim Ferhatović – Hase. Sudac: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Utakmica 6. kola Lige za prvaka: Sarajevo – Široki Brijeg 2:0 (0:0). Strijelci: 1:0 Marković (autogol) (58), 2:0 Sarić (71).

FK SARAJEVO: Pavlović – Šabanović, Mujakić, Adukor, Crepulja (od 37. Stanojević), Sarić, Hebibović, Bekić (od 34. Hodžić), Halilović (od 76. Mustafić), Velkoski, Ahmetović. Šef stručnoga stožera: Husref Musemić.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – Matić (od 75. Wagner), D. Ćorić, Barišić, Bralić, Ćorluka, Begonja, Marković, Lončar, J. Ćorić, Bagarić (od 53. Baraban). Šef stručnoga stožera: Goran Sablić.

34 komentara

• Komentator hvali Sarajevo kako mu igra mladost 99/98 godiste,vi uporno svoje ponizavate i drzite po strani..bitno da igraju podobni sabljicu siljicu i menadzerima..sve se vraca,sve se placa.

• A di kod njega igrajj 98 99 u njega jee buducnost wagner boze sacuvaj i stas to je taj klan pa mozes crknut kad danas vidis Hajduk Dinamo koji tenpo pa ova utakmica Sar Siroki usporeni smimak

• Ovaj gubitak utakmice je problematican za momcad, ipak gubitak bodova u dvije zadnje utakmice u 90 minutak Zeljeznicar i Radnik kod vec dobijenih ostavljaju posljedice na momcad. losa reakcija , Barisica, Markovica a ispadanje veznog reda su problematicni za momcad. Predlazem da Loncara, negurate na bok jer to on nije, Baraban treba igrati od prve minute. Cora toplo hladno, treba navijati za Zrinjski da pobjedi na Grbavici kako bih mi lakse igrali u Mostaru i pokusali pobjediti. Ipak Sretno Siroki Brijeg

• Jesi ti bio na utakmici?? Ocito da nisi jer seres… Momak nije nista kriv bio je u zaletu nije nista mogao nemoj srat… Pisu oni koji nisu bili👎👎👎

• Sarajlija nelaj đukelo jedna hercegovaćka kad neznaš izvalio si se na fotelju i laješ ko cuko sprćim ti mamu hercegovaćku ako si navijać što ne pratiš svoj tim i na strani da si gledo utakmicu nebi đukela bijo jer spominješ dva igraća koji su jedini igrali.

• Bože sačuva ,koji loši karakteri i igrača i stožera ,uvest u trening svakodnevno u parovim slobodna borba međusobno da se malo prokrve ,anemija na djelu

• Uprava pod zurno sastanak i razmiskiti o kadrovima u klubu. Treba uraditi harmoniju sposobnih ljudi u klubu jer previse je ovih savjetnika i tracarosa koji iznutra ogovaraju a trenutno su dobili funkcije. Treba brko preuzeti punu odgovornost i posloziti klub operativno. Nemojte se uspavati vec su potrebni brzi rezovi jer mogu biti velike posljedice. Mobilizacija jer je veliki ulog igranje Europe. Veliki broj igraca izlazi ugovor i preko tih igraca primamo golove, bokovi su opasnost iako klub primio najmanje golova obrana. Nervozni oko ugovora i to utjece na psihu, a savjetnici previse ogovaraju igrace i sve znaju. Cista opasnost .

• Kod Sirokog mladi igraci sluze za popunu kvote koju moraju imati, bitno je da struka dovodi profesinalce iz trece lige hrvatske da im uzmu pare, da su dali ovoliko prilike mladim igracima neki bi se profilirao,a ovako izgubljena godina, jad.

• Kad ce glupa uprava i trener shvatit da nam ne mogu igrat Matic i Markovic,2 panja,Dane i Kvesic odrade odlican posao,a ovaj debil Sablic svaku utakmicu rotira sastav? Jel se razumije on u uigravanje momcadi ili? Sta radi,odmara igrace za velike utakmice jel? Ocajna igra,bez ikakve volje i zara.

• A ti se sigurno razumisu sastavljanje i rotiranje.Svi su sad pametni.Isti smo navijaci Sarajeva kao i mi bi na groblje trebali otic a ne na utakmicu al nemamo kome sva sreca Bogu hvala jer nasi nemogu zijanit glavu jer i ne idu na gostovanja cak vecina nema ni moju tv da moze pratit susret al po tipkovnici moze napamet lupat.Sinoc onaj redoviti gost pojasni da se problem desio u veznom redu a da je onu nisku loptu tesko ukrotit .Sve da i nije bio autogol mi bi p…..1 0 i zijanili 3 boda prema tome gresaka je strasno bilo ali sta je tu je .Podrska treneru i momcima ajmo dalje

• Sada slijedi kažnjavanje igrača,ostadosmo bez Europe,zahvaljujući lošem radu Uprave i stručnog stožera,iako smo bili u situaciji da lagano uzmemo ovo prvenstvo.Da vidimo imali u struci imalo samokritike,jer način kako se vodi NK Široki mislim da je više nego amaterski,većini igrača ističu ugovori,mogu otići bez obeštećenja,a da ne govorim šta je sa 6-7 mladih,jesu li i jednoga uspjeli afirmirati,a puno toga su obećavali….

• Za pr retardera tog retardiranog smrdljivog izmeta što ima komentare ovde pod dosta imena.Ti si unakažena gnjida.Marković je uz Lončara i Matića najbolji igrač Širokog a Menala neću spominjat jer više nije tu.Taj Kvesić nema mjesta u Mladosti izmetu smrdljivi.Bar prestani komentirati jer si unakažena galeba.Jedine pohvale treneru što je izveo najbolji 11 što ima izuzev Barabana i Bagarića jer su oni otpad nad otpadom.ali uzalud to kad ekipa nema uigranost o čemu je mnogo puta pisano do sada.Neznam jel igrao Zlomislić ako da tog igrača treba dati Čapljini ili Vitezu ako ga oni hoće.Isto tako i Kvesiča,Bagarića,Barabana.

• Ne samo zbog ovog autogola, Marković može biti samo rezerva Kvesiću. Čovjek bio kapetan Željezničara, a u nas na klupi. Ej Sabljiću ?

• Kakve to veze ima da je bio kapetan Reala .Ne zivi se od stare slave i Markovic dade gol Aberdenu pa autogol Sarajevu sto je dokaz da je lopta okrugla

• Treba počet šamaranje u svlačionici! i to po hitno, da se malo trgnu i razaberu. Igraju ko ošamućeni zadnjih par utakmica, igra se reda radi i šta Bog dadne…

• ŠB rašnjak jesi ti i pr nakaza?Dokazano da jesi zato nije potreban ispravak za komentare koje pišeš.Glup si jadan,seljast,zaostao jazavac.Imaš komentar o kvesiću iznad.Taj nemože u Slogu Ljubuški kao ni Zlomislić,Bagarić i Baraban

• Kod svakog prethodnog trenera Široki je redovno davao golove na koševu.Musa je jedini koji im je uvjek znao uzeti mjeru ali na ozbiljan način.Ovaj trener mi je čudak i taj nije za klub pogotovo njegovi pomoćnici.U pravu je čovik što pisao da on nemože dati gol ni puno lošijim ekipama.Veliki je to promašaj kluba.Šta ima raditi u klubu jedan Gradonačelnik koji nema pojma o nogometu.Taj je tu da sredjuje ko će pokloniti bodove.Šta ima raditi u klubu jedan Šilić koji uporno dovodi nižerazredni otpad iz Hrvatske.Bagarića,Kvesića,Zlomislića nebi uzeo ni jedan federalac jer su otpad i za njih uopće nije nogomet.Šta ima u klubu raditi jedan Hrgović koji je tipičan primjer dalmatinske teške seljačine.Komplet garnituru trenera i predsjednika i direktora otjerati jer im tu nije mjesto.Jedino bi Šilića ostavio ali da drugačije razmišlja i ne dovodi više otpad.

• Poz prijatelji. Ocito je da mi koji promatramo sa strane mozemo shvatiti da pljuju po pojedinim nogometasima oni koji ih iz nekog nama nepoznatog razloga iste mrze.Oni koji su ujedno na strani npr Markovica pljuju po Kvesicu odnosno koji su na strani Kvesica pljuju po Markovicu.Svi imaju svoje favorite i to je razumljivo ali ljudi mene kao nekog tko nema puno veze sa istima nemozete uvjeriti u njihova losa izdanja kad znamo da su i jedan i drugi prosli omladinsku skolu Sirokog.Da su isti dobri nogometasi na svojoj poziciji naravno i sa losim danima kao uostalom i svi ostali.Jucerasnji sraz ove dvije ekipe je bio na strani Sarajeva kao i onaj prosli na strani Sirokog.Zelim reci da ne treba biti licemjer jer imate jako kvalitetnu ekipu koju trener Sablic zna voditi.Da su sve pobjedili a jednu izgubili bilo bi isto .Ohladiti glave dignuti se i pokusati spasiti sezonu .Poz i svako dobro onima koji stoje uz klub bez rodbinsko prijateljskih veza u dobru i zlu

• Ne seri garibu .ebo te sabljić a ti njega.Čovjek ne zna raditi trenerski posao a oni mu pomoćnici su toliko zaostali i jadni da mi se više gadi na klub.Oni Ćorić je komunikativno zaostao i nepismen čovik.Opet se gura da da izjavu za medije.Jadno i seljasto.On je toliko napet i uzbudjen kad daje izjavu da ga čovjek od straha ne može gledati.On da vježba 10 sata na dan kako će postupiti pred kamerama taj će uvjek biti čudan zato što uopće nije za njega nikakva izjava niti je za pojavljivanje pred kamerom.

• Ma kazem ja sve licemjeri.Evo dokaza kao svi vjerni i veliki navijaci vole klub podrzavaju i tako blblabla da ne duljim.Medutim svi gledaju svoje favorite rodake susjede bracu itd za njih navijaju njih hvale bez obzira dali su bolji ili losiji od nekog drugog.Evo trener jedni kazu dobar jedni ne nakon ove zadnje utakmice nek ide nek vodi ovog onog sutra dan druga prica neka ga itd.Tako je i za igrace ali zanimljivo sa ce a to znam sigurno onog drugog igraca koji nije njihov sushed brat itd kritikovati i mrziti pa sve bio najbolji e to je tesko licemjerstvo fuj

• Tocno tako bilo bolje i svaka cast triba biti iskren.Ali nikad nikad necu pljuvat po svome.Toliko su nam puta pruzili radost i zadovoljstvo druzili se s nama bez obzira na sve jedva cekam vikend i utakmice i ako me rastuze i naljute opet sam uz SVEEEE njih i trenere i opet ih pratim a puno sam puta rekao da me kostaju zivaca ali u tome i jeste car ove igre.Vise me bole ovi jadni komentari koje normalan covik nemoze sazvakati uvrede na racun trenera psovanje igraca boze sacuvaj sramota me procitati i oni su ljudi i necija dica