Sarajevo očitalo lekciju Zrinjskom i donijelo dodatnu draž prvenstvu

Nakon uvodnih deset prvenstvenih kola tekuće premijerligaške sezone sve je izgledalo tako sjajno i bajno za dvostruke uzastopne bh prvake, jer su “Plemići” imali čak 8 bodova viška u odnosu na najbliže pratitelje, a slijedile su dvije domaće utakmice…

Međutim u te dvije utakmice Zrinjski je osvojio samo bod i drugoplasirani Širokobriježani su se približili momcima Blaža Sliškovića na samo tri boda minusa, a u narednom kolu ih dočekuju na svojoj Pecari, pa samim time imaju priliku i preuzeti prvenstveni vrh!

Naime, Zrinjski je poslije one nule sa Borcem u današnjem derbiju protiv Sarajeva izgubio sa 3:1, a to iskreno nije bila ni sjena one momčadi koju smo gledali u dosadašnjem dijelu sezone.

U prvih pola sata nije bilo nekih većih uzbuđenja s izuzetkom jedne situacije u šesnaestercu sarajeva kada su nakon pada Handžića domaći tražili kazneni udarac, ali se sudac Elvis Mujić iz Banovića nije oglasio.

Nakon pola sata igre Hebibović je pokušao za goste, a vratar Pirić ispod grede svoga gola loptu izbacio u udarac iz kuta. Zrinjski je uzvratio velikom prilikom dvije minute kasnije kada i Pavlović sjajno brani.

Gosti do vodstva dolaze u 37. minuti kada Hebibović odlično upošljava Kuzmanovića, a Mićo postiže gol za 0:1 i oduševljenje “Hordi zla”, koji će bakljadom prekinuti utakmicu na par minuta.

Samo što se utakmica nastavila dogodila se velika pogreška u obrani domaćih između vratara Pirića i Čirjaka, a Sarić je to kaznio i pogodio za 0:2.

Domaćin je zaigrao bolje u drugom poluvremenu i golom Handžića u 52. minuti smanjio na 1:2. Bilbija je prije toga propustio stopostotnu priliku, kao još jednu nakon gola u 61. minuti kada s pet metara bio jako neprecizan.

Handžića je u 73. minuti zamijenio Korejac So Uk Hyok, ali ni to nije pomoglo Sliškovićevim “trupama” pošto se dogodio novi pogodak na drugoj strani a nakon još jedne velike obrambene pogreške. Ahmetović je oduzeo loptu, uposlio Velkoskog, Makedonac proigrao Rahmanovića a ovaj zabio za konačnih 1:3.

Moglo je po Zrinjski na kraju sve to još i lošije završiti, jer je Ahmetović u 84. minuti imao veliku priliku, međutim s loptom se želio ušetati u gol, pa je Jamak ipak spasio novi pogodak u Pirićevoj mreži.

“Bordo” momčad se na taj način nastavila dizati Musemićevim dolaskom, dok je Zrinjski očigledno u određenoj krizi koja bi se mogla dodatno produbiti, jer slijedi gostovanje kod sve boljih Širokobriježana.

Zrinjski – Sarajevo 1:3 (Handžić 52’/ Kuzmanović 36′, Sarić 43′, Rahmanović 79′)

HŠK ZRINJSKI: Pirić, Barišić, Čirjak, Handžić, Lučić, Todorović, Jakovljević, Katanec, Ćavar, Filipović, Bilbija. Šef stručnog stožera: Blaž Slišković.

FK SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Stanojević, Novaković, Kuzmanović, Sarić, Ahmetović, Velkoski, Hebibović, Ivetić, Adukor. Šef stručnog stožera: Husref Musemić.