Sarajevo očitalo lekciju Širokobriježanima i vratilo ih u realnost

Nogometaši Sarajeva upisali su jubilarnu desetu pobjedu u međusobnim premijerligaškim susretima sa Širokim Brijegom. Na dobro popunjenim tribinama stadiona Asim Ferhatović – Hase domaćini su slavili zasluženu pobjedu od 2:0 i nastavili prodor ka gornjem dijelu poretka, dok su gosti s Pecare samo potvrdili kako oni nisu ista momčad kod kuće i na strani. Tijekom 90 večerašnjih minuta kreirali su samo jednu pravu priliku i više od ovog poraza nisu ni zaslužili.

Domaćini su najavljivali kako će nastaviti tamo gdje su u prošlom kolu stali isprativši Vitežane s četiri lopte u njihovoj mreži, a početak večerašnjeg dvoboja uistinu je bio takav jer je “Bordo” momčad zbilja furiozno krenula i već u 6. minuti povela prekrasnim zgoditkom Krste Velkoskog iz slobodnjaka s nekih 25 metara. Loptu je prebacio preko živog zida, a Luka Bilobrk ju je samo pogledom ispratio.

Dvije minute nakon toga još jedna lopta odsjeda u gostujućoj mreži, međutim sudac Vladimir Bjelica zbog zaleđa poništava gol Mersudina Ahmetovića.

Bekić je u 11. minuti lijepo ušao u kazneni prostor Širokobriježana, ali je potom pao i još jedna obećavajuća situacija domaćih otišla je u nepovrat. Prvi žešći prekršaj viđen je u 14. minuti kada Hodžić zaustavlja Menala, no sudac je braniču domaćih progledao kroz prste i nije sankcionirao taj njegov potez.

Gosti su najbolju priliku prvog poluvremena imali u 16. minuti kada Menalo pronalazi Čabraju, ovaj je sam na kojih desetak metara od gola Pavlovića, ali neprecizno šutira, pa ostaje 1:0.

Slijedilo je lošije razdoblje igre što su domaće pristalice, popularne “Horde zla” iskoristile ističući u 24. minuti transparent s natpisom “Fašizam na tribinama svakodnevica postade, dok istina za Vedrana zataškana ostade“!

Stanojević je u 29. minuti postao prvi igrač na utakmici s javnom opomenom, a u 38. minuti mu se pridružio i Dino Ćorić kao prvi opomenuti igrač gostujuće momčadi. U tih zadnjih 20-25 minuta prvog dijela ono što smo gledali bila je antipropaganda nogometa, odnosno iznimno loša igra s dosta prekida, a to je bilo baš ono što je Sarajevu odgovaralo s obzirom na ostvareni kapital u početnoj fazi utakmice.

Znatno bolje se igralo u prvim minutama nastavka utakmice, pa su odmah u prvoj minuti Širokobriježani izveli obećavajuću akciju, ali nisu imali najbolju završnicu, dok je u 48. minuti na drugoj strani zaprijetio Hebibović, ali je Bilobrk obranio njegov pokušaj.

Rahmanović je u 53. minuti imao priliku riješiti utakmicu, ali je sa svega 7-8 metara udaljenosti pucao pored gola. Marković je u 57. minuti požutio načinivši prekršaj u opasnoj zoni, a nakon ubačaja iz prekida Baša je zamalo pogodio vlastitu mrežu.

Rahmanović je novu stopostotnu priliku imao u 59. minuti, te nemoguće promašio, odnosno sa svega dva metra nije uspio ugurati loptu u suparničku mrežu. Napokon je nedugo nakon toga i Goran Sablić uvidio da tako više ne ide, pa je izvršio prvu izmjenu ubacivši Wagnera umjesto Baše. Također, od 72. minute je zaigrao Lončar umjesto Markovića.

Osvježenja u širokobriješkim redovima ipak nisu pomogla pošto Mersudin Ahmetović u 74. minuti postiže drugi gol i dovodi svoju momčad nadomak vrijednih bodova. Ovaj iskusni napadač ukrao je loptu gostima, odigrao dupli pas s Hebibovićem, te rutinski zabio za 2:0. Po prikazanom u drugom poluvremenu i više nego zaslužena prednost Musemićeve momčadi.

Ahmetović je deset minuta prije kraja susreta zbog ozljede morao vani, a samo što ga je zamijenio Lelić je zamalo zabio i treći gol. Prošao je Bilobrka, ali otišao dosta ukoso, te iz objektivno dosta teške pozicije nije uspio pogoditi protivnički gol.

Čabraja je u sudačkom dodatku od pet minuta imao dobru priliku za počasni gol, no i drugu je šansu na ovoj utakmici promašio, pa je ostalo 2:0.

SARAJEVO – Stadion Asim Ferhatović – Hase. Sudac: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Utakmica 8. Kola PL BiH: Sarajevo – Široki Brijeg 2:0 (1:0). Strijelci: 1:0 Velkoski (6), 2:0 Ahmetović (74). Žuti kartoni: Stanojević (Sarajevo), D. Ćorić, Marković (Široki Brijeg).