Sarajevo na korak od titule, Široki remizirao protiv Slavije i zakuhao borbu za Europu

U pretposljednjem, 29. kolu nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine vodeće ekipe Sarajeva i Željezničara ostvarile su pobjede i nastavile utrku za prvaka.

Nogometaši Sarajeva došli na korak do osvajanja titule, nakon što su u gostima svladali Vitez sa 3:0, golovima Velkoskog (26.), Puzigaće (68. iz penala) i Bekića (90.), dok je Željezničar na Grbavici slavio protiv Travnika sa 1:0, golom Beganovića u 2. minuti.

Važnu pobjedu u borbi za mjesto u Europi zabilježio je aktualni prvak Zrinjski, koji je u derbiju kola u Mostaru svladao Olimpic sa 2:0, golovima Nikolića (19.) i Todorovića (39.).

Široki Brijeg je u Istočnom Sarajevu odigrao 1:1 sa Slavijom. Domaći su u 57. minuti poveli preko Karića koji je bio siguran realizator s ”bijele točke”, a ”Plavo-bijeli” su tri minute kasnije golčinom Ivana Peke postavili konačan rezultat.

U posljednjem kolu nogometaši Sarajeva dočekuju Slobodu, Željezničar gostuje u Zenici protiv Čelika, kao i Zrinjski u Širokom Brijegu.

Vitez – Sarajevo 0:3
Slavija – Široki Brijeg 1:1
Željezničar – Travnik 1:0
Zrinjski – Olimpic 2:0
Borac – Drina 2:1
Radnik – Čelik 2:2
Sloboda – Mladost 3:2
Zvijezda – Velež 3:2