Drvo šljive doseže srednju veličinu, a odlikuje se sočnim ljubičastim plodovima. Najčešće do cvatnje dolazi u proljeće, a fini plodovi sazrijevaju u kolovozu. Šljive su izdržljiva sorta i ne treba ih mnogo orezivati. Međutim, kako ih saditi? Sadnja šljiva iz koštica jedan je od načina za koji se mnogi odlučuju.
Sadnja šljiva iz koštica slična je kao sadnji marelice ili brske iz koštice. Uspjeh najviše ovisi o kvaliteti zemlje u koju košticu stavljamo te klimi, a plodovi dolazi za nekoliko godina. Evo kako iskoristiti plod šljive i zasaditi košticu.
Košticu ne možemo samo staviti u zemlju i čekati godinama dan nikne. Postoje određeni ‘predkoraci’ zahvaljujući kojima će biljka doista uspjeti. Za početak, nakon što pojedete šljivu, košticu vrlo dobro operite. Na njoj ne smije biti mesa.
Valja ih osušiti, a taj proces traje i do tri mjeseca. Koštice se spremaju dalje od vlažnih prostora i barikadiraju tako da se posve isuše.
Kada su spremne, stavljamo ih u toplu vodu i zatvaramo u staklenku na barem 24 sata. Nakon toga šljive možemo zasaditi u tlo u koje im odgovara i zalijevati prema uobičajenim uputama, piše Životistil.
(www.jabuka.tv)
Celje je slavilo protiv Nafte s uvjerljivih 6:1 u 35. kolu slovenske lige. Širokobriježanin Mario…
Prema jednoj aktualnoj studiji, Nijemci rade znatno manje nego ljudi u većini drugih usporedivih zemalja.…
Osječani su uspjeli i plasirali su se u finale HMNL-a. Nakon što su srušili Torcidu,…
Ishod telefonskog razgovora između Vladimira Putina i Donalda Trumpa teško je protumačiti drugačije nego kao…
[gallery ids="758679,758684,758678,758680,758681,758682,758683"] Renault živi retro. Neki će reći da se u Renaultu muče s kreativnošću,…
"Hvala vam na porukama. Emocije su dio nogometa, ali nisam donio nikakvu odluku niti išta…