Šabanadžović pogodio za slavlje Željezničara na Pecari

Tradicija nije nastavljena. Željezničar je godinama bio mušterija širokobrijeških nogometaša, međutim gosti iz Sarajeva danas su više pokazali u prvih 90 minuta četvrtfinalnog Kup ogleda i na kraju zasluženo slavili s 1:0 golom mladog Šabanadžovića u završnici dvoboja. Imali su i domaćini svoje prilike, ali ih nisu realizirali za razliku od gostiju s Grbavice kojima je mladi domaći vratar Zlomislić u par navrata zaustavljao zicere, ali je u toj završnici ipak kapitulirao.

Prve tri minute današnjeg susreta protekle su u potpunoj tišini čime je odana počast jučer preminulom generalu HVO-a, hrvatskom heroju Slobodanu Praljku.

Nakon toga krenulo je zdušno navijanje prisutne publike, a ubrzo se izrodila i prva prilika kada je Wagner u šesnaestercu primio loptu, ali nije ju širokobriješki kapetan najbolje zahvatio i Kjosevski je bez poteškoća pokupio loptu.

Minutu kasnije nakon prekršaja Stevanovića dolazi do guranja između njega i Lončara, uključuje se u sve to veća skupina igrača i jedne i druge momčadi, a sve završava tako što sudac Bjelica pokazuje žute kartone Menalu i Stevanoviću.

Prva gostujuća prijetnja stigla je u 10. minuti kada se Zec odvažio na šut s 20-tak metara, ali skroz iskosa, no mladi domaći vratar Zlomislić bez problema je ukrotio loptu. Minutu nakon toga Sablić je bio prinuđen obaviti izmjenu, pa je umjesto ozljeđenog Ćorića priliku dobio Edi Baša.

Ubiparip je u 18. minuti ostao malo prekratak na Zakarićev ubačaj, a u 21. minuti viđena je lijepa akcija domaćih po desnoj strani, ali izostala je prava završnica.

“Škripari” su pojačavali s navijanjem, pa su u 23. minuti priredili i veliku bakljadu. Menalo je u 26. minuti uputio efektan volej s 20-tak metara, ali je lopta prohujala iznad grede gostujućeg gola.

Stevanović je u 34. minuti bio na rubu drugog žutog kartona, ali mu je sudac Bjelica progledao kroz prste. Širokobriježani su blizu zgoditka bili u 40. minuti kada je Barišićev pokušaj iz slobodnjaka s 19 metara završio malo pored vratnice.

Prva prijetnja u drugom poluvremenu viđena je u 53. minuti kada je Menalo uputio šut sa 17 metara, ali je lopta pogodila jednog suparničkog igrača i završila u korneru.

Deset minuta nakon toga i najbolja šansa za Željezničar, ali Zlomislić sjajnom intervencijom spašava svoj gol. Sablić je u 66. minuti osvježio širokobriješke redove ubacivši Barabana umjesto Wagnera koji očigledno više ne može igrati na onoj razini na kojoj je takorekuć bio sve do ove sezone.

Menalo je u 68. minuti pokušao još jednom s distance, s nekih 18 metara, ali je Kjosevski uhvatio loptu. Željezničar je u 72. minuti imao stopostotnu šansu kada je Zec izišao sam na Zlomislića, ali ovaj je fenomenalno obranio i spasio domaćine.

Široki Brijeg je već u 75. minuti uzvratio kada je Menalo izbjegao zaleđe i našao se sam ispred Kjosevskog, prebacio ga je glavom, ali i okvir njegovog gola.

Željezničar je u završnih desetak minuta djelovao nekako bolje, češće dolazio pred gol domaćih i u 87. minuti zasluženo poveo zahvaljujući svojim pričuvnim igračima. Kajkut je najprije pogodio vratnicu, lopta se odbila do Šabanadžovića, a ovaj volej udarcem iskosa zabio za zasluženo vodstvo i pobjedu Željezničara.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Sudac: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Prva utakmica četvrtzavršnice Kupa BiH: Široki Brijeg – Željezničar 0:1 (0:0). Strijelac: 0:1 Šabanadžović (87). Žuti kartoni: Menalo (Široki Brijeg) / Stevanović (Željezničar).

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić – Matić, Barišić, Bralić, Marković, Begonja, Lončar, D. Ćorić (od 11. Baša), Ćorluka, Wagner, Menalo. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

FK ŽELJEZNIČAR: Kjosevski – Stevanović (od 85. Osmanković), Graovac, Bogičević, Stanić, Blagojević, Hajdarević (od 70. Šabanadžović), Ramović, Zakarić, Zec (od 80. Kajkut), Ubiparip. Šef stručnog stožera: Admir Adžem.