Rusi zbog tri riječi prekinuli prijenos Bayernove utakmice u 30. minuti

Bayern je u nedjelju pobijedio Arminiju u Bielefeldu 3:0 i došao nadomak naslova prvaka nakon 30. kola Bundeslige.

U desetoj minuti gost je poveo autogolom Laursena, da bi u sedmoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Gnabry zabio za 2:0. Treći gol za njemačkog prvaka zabio je Musiala u 85. minuti.

Taj je ogled prenosio MatchTV, koji je zadužen za prijenose bundesligaških utakmica u Rusiji.

Međutim, zbog poruke “Stop War, Putin” na reklami taj prijenos je prekinut nakon pola sata pa su nogometni fanovi iz Rusije vidjeli samo jedan pogodak s utakmice.

To nije prvi put da Rusi prekidaju prijenose Bundeslige. Ranije su odustali od prijenosa Borussije Dortmund i Leipziga zbog poruka mira.

Rusi nastoje cenzurirati i sakriti poruke poput “Stop invasion”, a kada im to ne uspije, onda prekinu prijenos kao u ovom slučaju.