RUKOMETNI SPEKTAKL: Izviđač – Zagreb CO (24:29)

U zaostaloj utakmici 19. kola SEHA lige rukometaši Zagreba u Ljubuškom su bili bolji od domaćeg Izviđača (29:24).

Rukometaši bosanskohercegovačkog predstavnika, Izviđača iz Ljubuškog, mnogo bolje su otovorili utakmicu i tokom prvog poluvremena konstantno su imali rezultatsku prednost pa čak i od šest golova (13:7, 14:8). U finišu prvog poluvremena favorizirani gosti su zaigrali nešto bolje, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 16:12 za Skaute, piše SportSport.ba

U drugom dijelu rukometaši Zagreba ubacuju u brzinu više, a golom Gojuna u 41. minuti dolaze do izjednačenja (20:20). Od tog momenta igra Izviđača se raspada, što iskusni gosti znalački koriste i na kraju dolaze do pobjede (29:24).

Kod Izviđača najefikasniji su bili Josip Ilić sa 7, te Senjamin Burić sa 5 golova, dok su Marko Kopljar sa 7, te Ljubo Vukić sa 4 gola bili najefikasniji kod gostiju, piše SportSport.ba