Rukometaši Širokog pobjedu protiv Čapljine posvetili Vukovaru i Škabrnji

U derbiju 7. kola Rukometne lige Herceg – Bosne rukometaši Širokog su pobjedili prvoplasiranu Čapljinu rezultatom 27:21 (13:11) te tako u pet odigranih utakmica ostvarili isto toliko pobjeda uz gol razliku +34.

Prije samog početka utakmice, igrači i gledatelji, minutom šutnje odali su počast svim žrtvama Vukovara i Škabrnje te poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu.

Stotinjak gledatelja u dvorani SRC Tucak prvi gol na utakmici vidjeli su u 2. minuti kada je mrežu gostiju načeo Frano Slišković te tako najavio još jednu svoju sjajnu partiju. Čapljina je samo kod rezultata 2:3 imala vodstvo te to je bilo sve što se moglo vidjeti od gostiju. Tijekom cijelog prvom poluvremena, mladi širokobriješki rukometaši su održavali vodstvo od tri pogotka razlike te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 13:11.

U drugom dijelu Čapljina, nošena kadetskim reprezentativcom Hrvatske, Markom Ćubelom, uspjevala je držati zaostatak na dva pogotka, no sredinom drugog dijela, domaćini ubacuju u višu brzinu te odlaze na šest pogodaka prednosti. Gosti se ipak nisu predavali te su pokušavali dostići prednost Širokog, no uz sjajne vratare Draškića i Mandića te najboljeg igrača Širokog, 17 – godišnjeg Frane Sliškovića koji je postigao 11 pogodaka, Široki je uspio nanijeti Čapljini prvi poraz u sezoni te sebi osigurati petu pobjedu iz pet utakmica. Podsjetimo se da Široki ima dvije utakmice manje, zaostalu utakmicu u Kiseljaku te su bili slobodni u prethodnom kolu.

Također, otkad HRK Široki svoje domaće utakmice igra u dvorani Tucak nema još niti jednog poraza, a odigrao ih je 13. Konačni rezultat glasio je 27:21 te je slavlje domaćina moglo početi.

Rukometaši Širokog ovu pobjedu posvetili su svim žrtvama Vukovara i Škabrnje te poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu.

U 8. kolu HRK Široki gostuje u Mostaru kod ekipe HMRK Zrinjski.