Rukometaši Širokog nadigrali mladu momčad Izviđača

Rukometaši Širokog u 4. kolu Lige Herceg-Bosne ostvarili su svoju drugu pobjedu svladavši mladu momčad Izviđača CO 31:25 (14:15).

Bila je to najbolja izvedba Širokobriježana u dosadašnjem dijelu sezone, iako početak i nije bio posebno obećavajući s obzirom da su gosti bolje ušli u utakmicu i poveli sa 8:3.

No, domaćin uzvraća istom serijom, dakle 8:3, pa imamo poravnanje od 11:11 nakon nešto više od dvadeset minuta igre. Ravnopravna borba se nastavila odvijati do okončanja prvog poluvremena, pa su Ljubušaci na odmor otišli s minimalnom prednošću 15:14.

Na početku drugog poluvremena gledamo jedan drugačiji Široki, igru kojom su domaćini preokrenuli stvari i poveli sa 20:16.

No, u utakmici velikih serija slijedila je nova gostujuća od 4:0, pa smo imali na semaforu ponovno izjednačenje, ovaj put 20:20.

Domaći trener Mihovil Bilać tada uzima minutu odmora i Široki nakon nastavka utakmice opet odlazi na 24:20 te do kraja prednost lagano i povećava do konačnih 31:25.

U domacim redovima najučinkovitiji bio je Mate Marušić s 9 golova, Leo Hrkać je postigao 8, a Antoni Musa i Marin Marić po 5. Kod gostiju Bebek je sa 7 zgoditaka bio najučinkovitiji pojedinac.