Rukometaši Širokog jesenski prvaci

Rukometaši Širokog u nedjelju su u Novoj Biloj protiv istoimenog domaćina slavili pobjedu 26:27 (11:11) u 6. kolu i time osvojili laskavu titulu jesenskog prvaka Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne.

U prvom dijelu susreta igralo se gol za gol te nijedna momčad nije mogla ostvariti veću razliku, a tek u drugom poluvremenu Široki Kramar je ubacio u višu brzinu i vodio sa četiri pogotka razlike. Iz HRK Široki Kramar ogorčeni su suđenjem na utakmici, a tome svjedoči podatak da su rukometaši Širokog imali čak deset isključenja. Karačić je zbog trećeg isključenja u 52. minuti dobio crveni karton, a najbolji igrač Širokog Frano Slišković crveni je karton, također zbog trećeg isključenja, dobio u 58. minuti utakmice kada su se i domaćini približili na gol zaostatka, no nisu imali više snage za preokret te je Široki na kraju slavio tijesnu pobjedu.

Frano Slišković predvodio je goste s 11 pogodaka, Ivan Šaravanja upisao je devet, Karačić je pridodao tri, Marušić dva, a Galić, Jelić i Gašpar po jedan pogodak.

Najveći konkurent za naslov prvaka Širokobriježanima, momčad Izviđača, slavila je u derbiju kola na domaćem parketu protiv Kiseljaka (26:22). Izviđač je imao veliku prednost tijekom cijelog susreta, no gosti iz Kiseljaka su u 51. minuti došli na svega pogodak zaostatka, a od 58. minute obje momčadi igrale su s pet igrača, što je više odgovaralo Izviđaču koji je sačuvao prednost i slavio petu pobjedu u prvenstvu. Jedini poraz nanio im je Široki, dok su Širokobriježani jedina neporažena momčad u ligi s daleko najboljom gol razlikom.

Odlične rezultate nižu i rukometaši Širokog u kategoriji 2000. godište. U nedjelju su u Čitluku slavili protiv Neuma 18:11, a u drugoj utakmici protiv Međugorja 14:12 te su na vrhu ljestvice.