Rukometaši BiH uvjerljivim porazom od posrnulih Francuza oprostili se od Eura

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u Trondheimu u 3. kolu Europskog prvenstva od favorizirane reprezentacije Francuske rezultatom 23:31 i tako odigrala svoju posljednju utakmicu na smotri najboljih momčadi Starog kontinenta.

Reprezentacija BiH je odlično krenula u utakmicu i nakon četiri minute igra vodila rezultatom 4:1. Francuzi su se tek tad probudili, ali su izabranici Bilala Šumana kontrolirali igru te nakon polovice prvog poluvremena imali vodstvo 8:6.

Igralo se gol za golom sve do same završnice prvog poluvremena kada Francuska ipak uspijeva povesti te na odmor otići s prednosti od 14:13.

Francuzi daleko bolje otvaraju drugo poluvrijeme, međutim, BiH nije dopuštala da se odvoje na previše golova razlike. Konstatno su Francuzi održavali četiri, pet golova prednosti, a onda su bh. rukometaši popustili do kraja utakmice te doživjeli uvjerljiv poraz.

Najbolji u redovima Francuske bio je Valentin Porte sa sedam pogodaka, dok je Michael Guigou postigao pet. U reprezentaciji BiH uvjerljivo je najbolji bio Marko Panić s devet pogodaka, a Nikola Prce je postigao šest. Vrijedi izdvojiti i 12 obrana Benjamina Burića, prenosi Klix.ba.

Reprezentacija BiH je tako Europsko prvenstvo okončala sa sva tri poraza i nalazi se na posljednjem četvrtom mjestu skupine D. I Francuska se već ranije oprostila od nastavka natjecanja na trećem mjestu s omjerom 1-2, dok će večeras u 20:30 sati Norveška i Portugal igrati utakmicu za prvo mjesto ove skupine.