Ronaldo pokazao zašto u Madridu plaču za njim! Hat-trickom odveo Juve u četvrtfinale

Do danas Juventus nikad nije preokrenuo zaostatak od 2:0 u nokaut fazi Lige prvaka. Sada su našli žrtvu i izvršitelja, dobro poznata lica u vidu Cristiana Ronalda i Atletico Madrida.

Talijanski je prvak pobijedio 3:0 u Torinu i zasluženo ušao u četvrtfinale Lige prvaka, a sva tri gola zabio je čudesni Portugalac.

Ovim hat-trickom stigao je do brojke od 25 zabijenih golova Atleticu, a Cholo Simeone, koji se hvatao za muda u Madridu, morat će u tišini napustiti Italiju jer je dobio lekciju kao rijetko kad.

Juventus od prve minute krenuo goropadno

Da će ovo biti Juventusova noć dalo se naslutiti već u početku kad im je u petoj minuti poništen Chiellinija nakon faula Ronalda nad Oblakom.

Gosti su stigli u izrazito defenzivnom gardu, posjed lopte probijao je često 70 posto na stranu Talijana i samo se čekao taj prvi gol. Dogodilo se u 27. minuti.

Ronaldo uništio vremešnog Juanfrana

Cristiano Ronaldo razbio je u skoku nesretnog Juanfrana koji je silom prilika igrao na lijevom beku i glavom pogodio za 1:0. Bio je to precizan centaršut Federica Bernardeschija.

Tu se nastavio pritisak Stare dame, gosti su pokušavali tek udarcima iz daljine i to vrlo neuspješno.

Vodstvo od 2:0 stiglo je Juventusu u 49. minuti. Ovaj put Ronalda poslužuje sunarodnjak Joao Cancelo, a on ponovno između defenzivaca Atletica skače najviše i pogađa glavom za 2:0.

Činilo se na prvu da je Oblak to skinuo, međutim, gol tehnologijom je ustavljeno vrlo brzo kako je gol Juventusa regularan.

Allegri od pokojnika do pukovnika

I tu je uslijedila potpuna ofenziva talijanskog prvaka.

Max Allegri, razapet nakon poraza u Madridu, ispao je junak kada je izvadio debitanta Spinazzolu, lijevog beka, a uveo Paula Dybalu, ofenzivca. Juventus je iz 4-3-3 prešao u sustav 3-4-1-2 i krenuo još jače u napad.

U 82. minuti mogli su sve riješiti. Moise Kean, 19-godišnjak Juventusove škole nogometa, ušao je umjesto Marija Mandžukića i odmah imao zicer. Poslao je to pored gola, piše index.hr.

Juventus kod 2:0 pojačao ofenzivu i isprovocirao penal za čudesni preokret

No četiri minute poslije Atletico se nije mogao spasiti. Fantastični Federico Bernardeschi sjurio se u kazneni prostor Španjolaca, tamo ga ruši Angel Correa i Bjorn Kuipers pokazuje na bijelu točku.

Precizan je bio Ronaldo. Poslao je Oblaka desno, loptu lijevo i Juventus je čudesno ušao u četvrtfinale.

Cholo Simeone se može zapitati gdje je bio Atletico svih 90 minuta večeras. Ni kod 3:0 nisu se mogli sastaviti s loptom.

Juventus je pak sada osokoljen nevjerojatnim preokretom, preokretom kojim su si itekako vratili moral i vjeru da mogu otići do kraja u Ligi prvaka, prvi put nakon 1996.