Rođeni Mostarac srušio BiH

Futsal reprezentacija Hrvatske savladala je večeras u Dubrovniku Bosnu i Hercegovinu sa 4:0 u utakmici prvog kola kvalifikacijskogturnira Glavne runde za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2020. godine.

Od početka utakmice selekcija koju s klupe predvodi Mato Stanković postavila je Bosnu i Hercegovinu u podređeni položaj. Kontrolirali su igru, prijetili, ali je Stanislav Galić zaustavljao njihove šuteve. Ipak, ni golman Bosne i Hercegovine nije mogao ništa u 8. minutu kada Maro Đuraš krade jednu loptu, dodaje do Luke Sutona, a rođeni Mostarac pogađa rašlje Galićevog gola za vodstvo Hrvatske od 1:0.

Brzo nakon gola mogli su Hrvati i do drugog gola, ali je poslije asistencije Postružina, Maro Đuraš promašio prazan gol.

Bosna i Hercegovina je tek povremeno prijetila, uglavnom šutevima s distance, a ono posla što je imao Žarko Luketić je odradio na najbolji način.

I onda na početku 18. minute BiH ostaje s igračem manje u rotaciji. Kapeten Anel Radmilović je u trku prema golu došao u kontakt s Perićem, a sudac Kamil Cetin mu bez razmišljanja pokazuje drugi žuti, odnosno crveni karton. Brzo su domaći materijalizirali situaciju igrača više, te su preko Frane Jelovčića stigli do vodstva od 2:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Hrvatska je uduplala svoju prednost od dva gola. Luka Suton je s dva gola u 25 sekundi u 22. minutu utakmice odveo Hrvatsku na 4:0 i bilo je tada jasno da pobjeda pripada domaćinu. Do kraja utakmice samo su priveli utakmicu kraju i ona je završena pobjedom Hrvatske od 4:0.

Bosna i Hercegovina će sutra od 17 sati igrati protiv Rusije, koja je danas savladala Švedsku sa 7:3, dok Hrvatska od 20.00 igra protiv Švedske.