Rijeka protiv Sociedada uzela prvi bod u EL: Lončar strijelac, a Menalo asistent

Nogometaši Rijeke stigli su do prvog boda ove sezone u Europskoj ligi. U dramatičnoj utakmici u kojoj su imali dva puta vodstvo protiv vodeće momčadi španjolske Primere Real Sociedada, konačan rezultat bio je 2:2.

U ovom remiju posebno treba istaknuti dvojicu bivših igrača Širokog Brijega, Stjepana Lončara koji je bio strijelac, te Luku Menala koji je bio asistent za jedan gol.

Riječani su poveli u 37. minuti, Murić je ubacio iz kuta, a Luka Menalo je prebacio loptu glavom na drugu vratnicu gdje se našao Makedonac Velkoski za vodstvo 0:1.

Domaći u 69. minuti dolaze do izjednačenja nakon jakog pritiska. Strijelac je bio Bautista.

Iako je izgledalo da će Španjolci napraviti potpuni preokret, Rijeka četiri minute kasnije dolazi do novog vodstva. Stjepan Lončar nakon gužve poslije kornera sjajno pogađa za 1:2.

Ipak, Sociedad se još jednom vratio u 79. minuti. Strijelac je bio Monreal čiji se udarac odbio od Velkovskog, prevario Nevistića i završio u mreži za konačnih 2:2.

REAL SOCIEDAD: Remiro, Zaldua, Zubeldia, Le Normand, Monreal, Januzaj, Zubimendi, Merino, David Silva; Oyarzabal, Isak

RIJEKA: Nevistić, Velkovski, Galović, Capan, Tomečak, Halilović, Murić, Lončar, Štefulj, Menalo, Andrijašević