Rijeka pobijedila AZ Alkmaar za oproštaj od Europe: Menalo zabio, a Lončar asistirao

Nogometaši Rijeke zaključili su natjecanje u skupini F Europske lige prvom pobjedom nakon što su na Rujevici porazili AZ Alkmaara s 2-1.

Iako je utakmica na Rujevici bila mnogo važnija za nizozemski sastav, kojemu je pobjeda osiguravala prolazak u 16-inu finala, dok je Rijeka odavno znala da će joj ovo biti oproštaj od Europske lige za ovu sezonu, Riječani su na terenu izgledali kao jednako motiviran, ako ne i motiviraniji sastav.

Rijeka je povela golom Luke Menala u 52. minuti, no pet minuta potom poravnao je Wijndal, da bi pobjedu za oproštaj od Europske lige Rijeci osigurao Tomečak u 93. minuti na asistenciju Stjepana Lončara.

AZ je na Rujevicu stigao s novim trenerom. Umjesto Arnea Slota, koji je dobio otkaz zbog pregovora s Feyenoordom, momčad je vodio pomoćni trener Pascal Jansen.

U drugom susretu ove skupine Napoli i Real Sociedad su na stadionu Diego Armando Maradona odigrali 1-1.

Poveo je Napoli golom Zielinskog (35.), a poravnao je Willian Jose (90.+2).

Napoli je sa 11 bodova osvojio prvo mjesto u skupini F, Real Sociedad je s devet završio na drugoj poziciji, AZ Alkmaar je s osam bodova ostao treći, dok je Rijeka posljednja s četiri boda.