Reprezentacija BiH uvjerljivo poražena od rasterećenih Talijana

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine oprostila se od izravnog plasmana preko kvalifikacija na Europsko prvenstvo iduće godine uvjerljivim porazom od Talijana uz rezultat 0:3.

Reprezentativci BiH su već ranije doznali kako više ne postoje ni teoretski izgledi da se plasiraju Euro preko kvalifikacija, jer su njihovi konkurenti Finci pobjedom protiv Lihtenštajna osigurali drugu poziciju koja izravno vodi na Euro. Stoga im Liga Nacija ostaje posljednja prilika.

A kako su Talijani već odavno osigurali prvo mjesto u skupini, večerašnja utakmica na Bilinom Polju u Zenici protekla je u revijalnom tonu.

Azzuri su poveli u 21. minuti kada je Nicolo Barella odlično dodao u šesnaesterac, gdje je loptu primio Francesco Acerbi i zakucao ju u desni dio mreže vratara Šehića.

U 37. minuti bilo je već 0:2. Lorenzo Insigne je primio odličan pas Bellotija u šesnaestercu domaćih i izašao je oči u oči s Šehićem, pored kojeg je rutinski pogodio za povećanje vodstva Talijana.

Početkom drugog dijela, točnije u 53. minuti, asistent kod drugog pogotka Andrea Belotti pobjegao je bh. obrani, šutirao je s poludistance i zabio uz desnu vratnicu. Asistent je kao i kod prvog gola bio Nicolo Barella.

Ispostavio se to kao konačan rezultat. Talijani su pokazali da se vraćaju na veliku europsku nogometnu scenu, a za izabranike Roberta Prosinečkog ostaje još jedna prilika na kojoj mogu izboriti plasman na Euro.

To će biti doigravanje kroz Ligu Nacija, natjecanju u kojem su bh. igrači pokazali vrlo dobre igre i osvojili prvo mjesto u skupini.

BiH: Šehić, Kvržić, Kovačević, Bičakčić, Kolašinac, Pjanić, Bešić, Cimirot, Krunić, Višća, Džeko

Italija: Donnarumma, Florenzi, Bonucci, Acerbi, Emerson, Tonali, Jorginho, Barella, Bernardeschi, Insigne, Belotti