Reprezentacija BiH razbila Finsku i vratila se u igru za Euro

Nogometna reprezentacija BiH uvjerljivo je svladala momčad Finske na stadionu Bilino Polje u Zenici u 7. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo s rezultatom 4:1.

Iako su igrali bez najboljeg igrača i kapetana Edina Džeke, izabranici Roberta Prosinečkog prikazali su vrlo dobru igru i uvjerljivo pobijedili skandinavsku momčad, koja je ujedno i glavni konkurent bh. Zmajevima oko plasmana za Euro.

Reprezentativci BiH su od samog početka krenuli odlučno tražiti pobjedu.

Poveli su 29. minuti preko Dinamovca Izeta Hajrovića na asistentciju igrača Rijeke Zorana Kvržića.

Osam minuta kasnije na 2:0 povisio je zamjenski kapetan Miralem Pjanić, nakon što je prethodno dosuđen jedanesterac, nakon igranja rukom gostiju.

Isti igrač pogađa i za 3:0 u 58. minuti. Asistirao mu je Gojko Cimirot.

BiH je nastavila dominirati, što je angrađeno četvrtim pogotkom u 73. minuti, kada je pogodio Armin Hodžić.

Finci su šest minuta kasnije stigli do počasnog pogotka preko Pohjanpala,  ali rezultatska neivjesnost je odavno nestala i BiH je zasluženo stigla do nova tri boda koja joj vraćaju nadu da se može kvalificirati na Europsko prvenstvo iduće godine.

BiH do kraja ima odigrati još tri utakmice kao i Finska, a Finci trenutno imaju dva boda prednosti. Ipak ako BiH i ne izbori plasman na Euro imat će prigodu to učiniti u preko Play Off-a u Ligi Nacija.