Remi Zrinjskog i Sarajeva u derbiju kola

U derbiju 12. kola Premijer lige BiH HŠK Zrinjski i FK Sarajevo odigrali su utakmicu bez golova.

Zrinjski je odigrao možda i najbolju prvenstvenu utakmicu ove sezone, dominirao je kroz skoro svih 90 minuta, ali je Sarajevo izdržalo nalete i s bodom u džepu odlazi iz Mostara.

Mostarci su, kao što je jučer i najavio njihov trener Hari Vukas, u utakmicu krenuli agresivno. Posebno raspoložen bio je Kadušić koji je u prvim minutama gostima radio velike probleme po desnoj strani.

Prvu priliku domaćin je imao preko Čurjurića koji u 11. minuti iz teške pozicije nije uspio matirati Kovačevića.

Gosti su uzvratili tri minute kasnije preko Tatara koji je sjajno šutirao, ali Brkić brani njegov udarac.

U 17. minuti je “požutio” trener Sarajeva, Husref Musemić, koji je negodovao zbog nedosuđenog prekršaja za njegovu momčad. To mu je ujedno bio i već četvrti žuti karton u ovoj sezoni.

Trener Sarajeva je zbog prigovora dobio žuti karton

Sarajevo je veliku priliku imalo u 26. minuti kada je Ahmetović pogodio stativu. Zrinjski je odmah uzvratio preko Mandića koji je odlično šutirao sa 17 metara, ali je Kovačević bio siguran.

Najbolju priliku Zrinjski je imao u 39. minuti. Rugašević je sjajno uposlio Mandića koji je šutirao glavom, a Kovačević vrhunskom intervencijom spašava svoju momčad.

Raspoloženi Plemići nastavili su napadati do kraja poluvremena, ali rezultat se nije mijenjao i s 0:0 se odlazi na predah.

Domaćin je u drugom poluvremenu nastavio gdje je stao u prvom. Barbarić je u 49. minuti iz sjajno izvedenog udarca pogodio gredu.

Plemići su nastavili s napadima kojima su prvih 10 minuta drugog poluvremena Sarajevo držali u njihovom kaznenom prostoru. U 55. minuti je probao Čurjurić čiji udarac brani Kovačević koji je nastavio održavati svoju momčad “na životu”.

Nakon debija u kupu, Luis Ibanez je debitirao i u Premijer ligi BiH nakon što je u 63. minuti zamijenio Mandića.

Sarajevo je 65. minuti ostalo s igračem manje zbog Hebibovića koji je dobio crveni karton.

Lendrić u 75. minuti promašuje veliku priliku. Ibanez propušta loptu Govedarici koji petom sjajno proigrava napadača Zrinjskog čiji udarac odlazi pored gola.

Ibanez je u 81. minuti još jednom pokazao zašto će biti veliko pojačanje Zrinjskog. Sjajno je primio loptu i šutirao, ali je njegov udarac prohujao pored gola Sarajeva.

Zrinjski je nastavio napadati i do kraja utakmice. Pokušavali su Plemići preko Ibaneza, Lendrića i Kunića, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

Čelik u drugom poluvremenu porazio Široki Brijeg koji je opet ostao s igračem manje

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Kadušić, Jakovljević, Barbarić, Rugašević, Rustemović, Zlomislić (od 69. minute Šovšić), Čurjurić, Mandić (od 63. minute Ibanez), Govedarica, Lendrić.

FK SARAJEVO: Kovačević, Šerbečić, Lazić, Hebibović, Hodžić, Đokanović, Gavrić (od 82. minute Stanojević), Tatar (od 61. minute Rahmanović), Milanović (od 68. minute Šabanović), Velkoski, Ahmetović.

Danas su još odigrani susreti između Tuzla City i Zvijeze 09 na Tušnju, gdje su Tuzlaci bili bolji s 3:0, a Radnik je nakon preokreta s 3:2 bio bolji od Slobode.