Remi Slobode i Radnika u prvoj utakmici finala Kupa BiH

Nogometaši Slobode i Radnika odigrali su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine u Tuzli.

Sloboda je povela u 36. minuti pogotkom Samira Merzića, koji je s vrha šesnaesterca dobro pucao i svladao vratara Asmira Avdukića.

U 56. minuti Radnik je izjednačio preko Slobodana Jakovljevića koji je iskoristio ubacivanje Hodžića i iz poluvoleja zakucao loptu u mrežu Slobode.

Obje momčadi susret su završile s deset igrača, s obzirom na to da je crveni karton u 90. minuti dobio kapetan Slobode Zajko Zeba zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte, dok je minutu kasnije igrač Radnika Dino Beširević dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom.

Susret na stadionu Tušanj sudio je Admir Šehović iz Sarajeva. Uzvratna utakmica na rasporedu je iduće srijede u Bijeljini.