Remi Širokog i Čelika u posljednjoj utakmici sezone

Utakmicama 33. kola danas je završena sezona 2018/2019. Premijer lige Bosne i Hercegovine. NK Široki Brijeg remizirao je na gostovanju kod NK Čelik Zenica rezultatom 1:1.

Široki je i u ovaj susret kako je već najavljeno ušao u  promijenjenom i pomlađenom sastavu. Plavo-bijeli su do vodstva došli u osmoj minuti nakon jednostavne akcije – Kvesić je ubacio za nečuvanog Stanića koji je loptu lagano pospremio u mrežu.

Otvorena igra nastavila se na Bilinom Polju i nakon vodstva Širokog, a domaćini nisu dugo čekali na izjednačenje. Haris Dilaver je u 20. minuti glavom svladao Zlomislića za 1:1 sa samo nekoliko metara udaljenosti.

Početak drugoga poluvremena u Zenici nije ponudio veća uzbuđenja. U 60. minuti Čelik je zaprijetio u šesnaestercu gostiju. Odličan udarac uputio je Okić, ali Zlomislić je bio siguran.

Dosta se igralo na sredini terena i nijedna momčad nije uspijevala ozbiljnije zaprijetiti. Široki je bio dominantniji i Plavo-bijeli su svaki prekid ubačajem u šesnaesterac pokušavali doći do vodstva. Igralo se vrlo grubo i ratnički do kraja susreta, ali na semaforu je ostalo 1:1.

NK Čelik: Pavlović, Hodžić, Okoli, Vrhovac, Dilaver, Okić, Grahovac, Žuna, Baban, Pecelj, Blažević.

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Kvesić, Kožul, Barišić, Petrović, Marić, Stanić, Ćorluka, Jurić, Vukoja, Kovačić.

NK GOŠK Gabela – FK Sarajevo 0:2

Sarajevo je do pobjede od 0:2 došlo golovima Šišića i Dervišagić.

FK Tuzla City – FK Željezničar 0:3

Željezničar je na gostovanju kod Tuzla Cityja poveo u 21. minuti pogotkom Sulejmana Krpića nakon sjajne asistencije Zeca. Deset minuta kasnije Zec ponovno radi sjajan posao i asistira Hajdareviću za povećanje vodstva na 0:2. Željezničar je nastavio s odličnom igrom i pred kraj prvoga poluvremena za 0:3 pogađa i Zec.

Neobična situacija dogodila se na početku drugoga poluvremena na Tušnju.

Naime, tijekom poluvremena zamijenjeni su glavni suci.

Umjesto Sabrije Topalovića nastavak susreta na Tušnju sudio je Zoran Grbić.

Grbić je bio četvrti sudac na ovom susretu, ali vjerojatno zbog ozljede Topalovića nastavio je kao glavni sudac u ovoj utakmici.

FK Mladost – FK Krupa 3:1

Mladost je povela s 1:0 u 17. minuti, a u strijece se upisao Anđušić. Pogodak iz jedanaesterca za 2:0 Mladosti postigao je Atajić. Krupa je smanjila na 2:1 pogotkom Brtana u 73. minuti. Mladost je brzo uzvratila i u 80. minuti došla do trećeg pogotka.

FK Radnik Bijeljina – FK Sloboda 1:0

Irfan Hadžić doveo je domaćine u zasluženo vodstvo u 76. minuti.

FK Zvijezda 09 – HŠK Zrinjski 0:0

Tako na kraju sezone, Sarajevo kao novi prvak ide u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Zrinjski i Široki Brijeg idu kvalifikacije za Europsku ligu, a dok se ne završi postupak oko licenciranja ne zna se hoće li još BiH u Europi predstavljati Željezničar ili Radnik.

Iz lige su već od ranije ispali GOŠK i Krupa, iako za Krupu još ima šanse ako Sloboda i Čelik ostanu bez licence za Premijer ligu.