Remi Posušja i Rudara, Velež svladao Sarajevo

Nogometaši Posušja su u posljednjem kolu Premijer lige BiH u ovoj godini na Mokrom Docu ugostili Rudar, a utakmica je završena bez pobjednika – 0:0.

Teren u Posušju bio je odličan, što je jako lijepo vidjeti s obzirom na stanje terena širom BiH.

Domaćin je ofenzivnije ušao u utakmicu i odmah krenuo s napadima na Rudarov gol. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imali su u 13. minuti kada je Luka Begić izašao sam pred Šćekića koji je obranio njegov udarac.

Rudar je veliku priliku imao u 42. minuti kada je Amoah pogodio gredu.

Posušje je početkom drugog poluvremena imalo novu dobru priliku. Leko je ubacio, a Lauš odmah šutirao, no s gol crte je to obranio Šćekić. U 54. minuti Leko je, nakon jednog centaršuta, najviši u skoku, a ovaj put loptu s crte čisti Pavlović.

Uslijedilo je mirnije razdoblje igre u kojem je domaćin imao kontrolu, ali nije mogao doći do željenog gola. U 80. minuti gosti ostaju s desetoricom na terenu nakon što je crveni karton dobio Nemanja Pekija.

Posušje je nastavilo s napadima, ali rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

HŠK Posušje: Baćak, Lučić, Krišto, Horić, T. Barišić (Šuta od 40. minute), J. Barišić, Vukoja (Leko od 46. minute), Ilinković (Landeka od 46. minute), Lauš, Milanović (D. Begić od 23. minute), L. Begić (Ljubić od 72. minute).

FK Rudar: Šćekić, Sadiku, Pavlović, Danilović, Dojčinović, Redžić, Burazor (Knežević od 57. minute), Zekanović, Amoah (Kulenović od 51. minute), Mandić (Smajić od 85. minute), Santos.

Sarajevo – Velež 0:2

U drugoj utakmici koja je krenula od 13 sati, Velež je na Koševu s 2:0 svladao Sarajevo.

Za razliku od Posušja, teren u Sarajevu bio je u jako lošem stanju.

Mostarci su poveli u devetoj minuti. Peco je ubacio za Anđušića koji glavom pogađa za vodstvo gostiju.

Oremuš je u 16. minuti srušio Radovića u kaznenom prostoru, a sudac Bandić pokazao je na bijelu točku s koje je siguran bio Zajmović za 2:0.

Velež je stečenu prednost čuvao do kraja, a Sarajevo je kraj utakmice dočekalo s igračem manje jer je pocrvenio Šabanović nakon sukoba dvije ekipe na terenu.

FK Sarajevo: Dizdarević, Lazić (od 30. minute Šabanović), Kurdić, Dupovac, Oremuš (od 61. minute Kobiljar), Đokanović (od 61. minute Ramić), Palić (od 30. minute Varešanović), Pidro, Velkoski, Bagarić, Cmiljanić (od 73. minute Ahmetović).

FK Velež: Bogdanović, Radović, Zeljković, Isić, Ćosić, Drina (od 60. minute Dejanović), Radovac, Džanković (od 30. minute Cvijanović), Peco (od 74. minute Brandao), Anđušić (od 74. minute Vehabović), Zajmović (od 60. minute Hasanović).