Remi Osijeka i Dinama, utrka za naslov hrvatskog prvaka i dalje otvorena

Nogometaši Osijeka i Dinama podijeli su bodove u sklopu 30. kola Prve hrvatske nogometne lige. Rezulat u Gradskom vrtu bio je 1:1 i utrka za naslov između ovih dvaju klubova je i dalje otvorena.

Dinamo je sjajno otvorio derbi i već u 5. minuti poveli su preko Lovre Majera, nakon nekoliko dodavanja u šesnaestercu Osiječana.

Zagrepčani su nakon toga nastavili pritiskati, imali su još nekoliko prigoda, a u 12. minuti sudac Zebec im je dosudio i jedanaesterac, ali je nakon pregleda snimke na VAR-u promijenio odluku i ostalo je 0:1 za Dinamo.

Osijek je u nastavku bio sve opasniji i sve više je dolazio do gola Livakovića, a inicijativa im se isplatila u 64. minuti.

Nakon asistencije Mađara Kleinheislera, Ante Erceg je pogodio za 1:1 na semaforu.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Dinamo je zadržao dva boda prednosti ispred momčadi Nenada Bjelice. Do kraja 1. HNL ostalo je još šest kola, a osim toga Dinamo ima i utakmicu manje, a to je odgođeni derbi s Hajdukom.

Stoga je utrka za naslov hrvatskog prvaka i dalje u potpunosti otvorena.