Remi kadeta i težak poraz pionira Širokog Brijega protiv Sarajeva

Kadeti Sarajeva i Širokog Brijega odigrali su 1:1 u 22. kolu Omladinske Premijer lige BiH u Butmiru, dok su pioniri Širokog Brijega poraženi s visokih 4:1 na gostovanju u Sarajevu.

Oba pogotka na susretu kadeta su viđena u prvom dijelu utakmice.

Sarajevo je do prednosti stiglo u 23. minuti. Šuderija je ubacio loptu sa strane, a obrana gostiju je loptu poslala u svoj gol.

U posljednjoj minuti prvog dijela Grgić je udarcem s nekih 18 metara pogodio mrežu Sarajeva.

Kadeti Širokog Brijega i Sarajeva susret su završili bez pobjednika

U drugom dijelu utakmice obje ekipe su imale svoje šanse, ali do pogotka nisu stigli pa je konačan rezultat glasio 1:1.

Težak poraz nakon vodstva pionira Širokog Brijega

U okviru posljednjeg kola omladinske Premijer lige BiH lideri na tablici dočekali su ekipu iz Hercegovine i slavili pobjedu i trijumfom zaključili regularni dio sezone.

Prvi su do pogotka stigli nogometaši gostujuće momčadi, koji su nakon jedne nespretne reakcije jednog od obrambenih nogometaša Bordo tima stigli do prednosti.

Pioniri Širokog Brijega prvi su došli do pogotka, ali je susret završen pobjedom domaće momčadi

Sarajevo je uspjelo preko Numanovića u potpunosti preokrenuti rezultat do poluvremena. Prvo je nakon jednog prodora napadač Bordo tima poravnao rezultat, a sredinom prvog poluvremena Numanovič je iskoristio jednu upotrebljivu loptu i lobom svladao golmana gostiju, piše Oslobođenje.

U drugom poluvremenu Sarajevo je postiglo još dva pogotka za uvjerljiv trijumf nad ekipom Širokog Brijega. Strijelac trećeg gola bio je Bijelonja, da bi svoju dobru igru u današnjem susretu Numanović okrunio svojim trećim, a ukupno četvrtim golom za Sarajevo.