Real remizirao s Numancijom, igrači ispraćeni zvižducima

Nogometaši madridskog Reala ponovo su priredili nezadovoljstvo svojim navijačima nakon remija protiv drugoligaša Numancije rezultatom 2:2 na Santiago Bernabeuu, usprkos plasmanu u četvrtfinale Kupa kralja.

Zinedine Zidane je kombinirao sastav i odmorio one igrače koji su remizirali sa Celtom u Vigu prije tri dana, a na startu je djelovalo da se to neće osjetiti, pošto su domaći na samom startu poveli poslije gola Lucasa Vazqueza.

Ipak, u nastavku prvog dijela domaći nisu imali mnogo prilika, a gosti su golom Guillerma u 45. minuti poravnali rezultat.

U drugom poluvremenu, ista priča. Lucas je doveo Real ponovo u vodstvo na otvaranju drugog dijela, a Guillermo se proslavio novim golom.

Vrijedi napomenuti da su, nakon ovog remija, domaće igrače navijači Reala ispratili zvižducima.