Real opet na koljenima: Barca trijumfalno 'prohujala' kroz Madrid! (VIDEO)

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja Barcelona je pobijedila Real Madrid na Santiago Bernabeuu sa 2:1.

Unatoč ranom pogotku Cristiana Ronalda gosti se kući vraćaju s prednošću.

Iako će mnogi reći da je osvajanje titule pobjednika Kup kralja tek utješna nagrada svaki susret između Kraljevskog kluba i Barcelone privlači veliku pozornost nogometne javnosti. Tako je bilo i ovaj put, u 261. El Classicu.

Jose Mourinho susret je počeo vrlo oprezno s četvoricom u obrani dok su ispred njih bili PepeDiarra i Alonso. S druge strane gosti su krenuli sa svojom standardnom momčadi samo je na vratima od prve minute umjesto Valdesa bioPinto.

Iz prve ozbiljnije situacije Real Madrid je poveo. U 11. minuti Pepe šalje dobru loptu prema Cristianu Ronaldu koji bježi Piqueu i zabija za 1:0. Tri minute kasnije s ruba šesnaesterca pokušava Iniesta, aliCasillas obija u korner. U 16. minuti Fabregas pronalazi Sancheza koji se odlično snalazi između dva domaća braniča, ali njegov udarac zaustavlja stativa.

Poslije desetak minuta zatišja Ronaldo je povukao kontru, međutim obrana Barcelone u posljednji trenutak otklanja veću opasnost. S druge strane prijeti Messi međutim Casillas je siguran. U 29. minuti velika prilika za izjednačenje. Sanchez upošljava Iniestu koji s pet metara ne uspijeva stvari vratiti na početak. Do kraja prvog poluvremena Barcelona je imala kontrolu lopte, ali bez većih prijetnji dok se Kraljevski klub orijentirao na protunapade.

[youtube id=”2xwzYy0gP4I” width=”600″ height=”350″]

U nastavak susreta oba trenera su ušla s istim igračkim kadrom koji je i počeo utakmicu, a nakon manje od četiri minute gosti dolaze do izjednačenja. Xavi je izveo korner s lijeve strane, Puyol je izmaknuo Pepeovoj pažnji te neobranjivo pogodio za 1:1. U 55. minuti kombiniraju Fabregas i Iniesta čiji udarac odbijen od Ramosove noge pogađa vratnicu.

Tri minute kasnije nakon Altintopovog centaršuta pokušava Benzema, ali ovoga puta okvir gola spašava Pinta. Polovicom drugog još jedan centaršut Xavija, Busquets iz blizine šalje loptu preko gola. U 77. minuti novi šok na Santiago Bernabeu. Messi šalje loptu iza leđa domaće obrane na koju dolazi Eric Abidal i smireno zabija za potpuni preokret i veliko slavlje Barcelone.

Uzvratni susret na rasporedu je već idući tjedan, 25. siječnja s početkom u 22 sata kada će opet oči cijeloga svijeta biti uperena prema Camp Nou.