Reakcije nakon derbija: Ćorić: Željo ima širi kadar; Osim: Obje momčadi imaju za čime žaliti

Široki Brijeg je imao nakon poluvremena veliku prednost protiv sarajevskog Željezničara, ali na kraju se morao zadovoljiti bodom i remijem.

Po završetku derbija na Pecari svoje viđenje su iznijeli treneri jedne i druge momčadi, a nešto zadovoljniji je mogao biti trener gostiju Amar Osim.

Trener domaćih smatra da je ovaj rezultat s obzirom na sve viđeno možda i najrealniji.

Čestitam i jednoj i drugoj momčadi na odličnoj utakmici. Moja je momčad odigrala dva totalno različita poluvremena. Nažalost, kod vodstva od 3:1, nismo iskoristili dvije-tri situacije za prelomiti utakmicu i postići četvrti pogodak. U drugom je poluvremenu presudila širina klupe gostiju i ulazak Ermina Zeca i Mladena Veselinovića.

Denis Ćorić

Oni spadaju u red njihovih ponajboljih igrača, unijeli su prevagu na terenu. S druge strane, mi znamo s kakvim kadrom raspolažemo, tanki smo u veznom redu. Osim toga, nas je poremetila i prisilna izmjena Ante Hrkaća, koji je do tada s Ivanom Eninom dominirao na sredini terena. Na kraju, kada sagledamo igru u oba poluvremena, možda je ovo i realan rezultat. Nažalost, nama ostaje žal za ispuštenim bodovima, rekao je trener Širokog Brijega Denis Ćorić na konfrenciji za medije po završetku utakmice.

Osim: Moramo biti zadovoljni nakon lošeg prvog poluvremena

Željezničar se više puta vraćao u utakmicu, nakon vodstva 1:0 Širokog izjednačili ekspresno su izjednačili, a u drugom poluvremenu stigli i veliku prednost domaćih od 3:1.

Rezultat je OK. Obje ekipe imaju za čime žaliti. Mi zato što smo jeftino gublili na poluvremenu u utakmici koja nije sličila na utakmicu gdje trebamo gubiti sa 3:1. Oni su dali svoje prigode u tom razdoblju, mi nismo. Široki može žaliti jer je vodio sa 3:1, imali su puno prostora napraviti nešto više u kontrama, ali nismo im dali više da igraju. Imali smo sreću da na klupi imamo malo bolje igrače. To smo iskoristili, ali neću biti bezobrazan i reći da bismo dobili utakmicu da smo imali još jednu zamjenu. Izbacili smo jednog beka da ne bi dobio žuti, jer ne bi igrao protiv Sarajeva. 3:3 je OK, moraš zadovoljan biti nakon što si odigrao neučikovito prvo poluvrijeme, rekao je Osim po završetku utakmice.

Amar Osim

Što se tiče utakmice sa Sarajevom, Osim smatra da im ovaj bod može ali i ne mora dati podstreha.

Bit će onoliko koliko mi to budemo znali iskorisiti. Bilo je puno užasnih stvari, ali probat ćemo potencirati dobre stvari i izgraditi dobre stvari pred derbi, zaključio je trener Željezničara.